Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjai kviečiami į scenarijaus rašymo rezidenciją

Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjai kviečiami į scenarijaus rašymo rezidenciją

Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjai kviečiami į scenarijaus rašymo rezidenciją

 

Lietuviai trumpametražių filmų scenarijų kūrėjai kviečiami iki balandžio 15 d. teikti paraiškas Baltijos šalių scenarijaus rašymo rezidencijai „Baltic Shorts Residency“. Tai pirmą kartą vyksianti trijų savaičių trukmės programa, skirta stiprinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražio kino kūrėjų scenarijų rašymo įgūdžius. Rezidenciją rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Birželio 3-21 dienomis vyksiančios rezidencijos metu atrinktas režisierius ar scenarijaus autorius turės galimybę ruošti trumpametražio filmo scenarijų konsultuojantis su scenarijaus rašymo lektoriumi Wim Vanacker (Prancūzija). Ilgametę patirtį trumpametražio kino industrijoje sukaupęs W. Vanacker yra tarptautinio Kanų kino festivalio konkursinės trumpametražių filmų programos sudarytojas, jaunų Europos kino kūrėjų tinklo „NISI MASA – European Network of Young Cinema“ įkūrėjas, Europos koprodukcijos forumo „European Short Pitch“ vadovas, Vilniuje vykstančio filmų projektų forumo „Baltic Pitching Forum“ partneris, įvairių kino festivalių, mokymų lektorius bei kūrybinių projektų mentorius.

„Ši scenarijų tobulinimo programa gimė iš ilgametės trumpametražių filmų projektų organizavimo patirties. Kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos bendras scenarijų rašymo spragas, todėl šios programos pagalba tikimės sudaryti  sąlygas naujų scenarijų rengimo įgūdžių įgijimui“, – teigia rezidencijos organizatorė, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė.

„Baltic Shorts Residency“ vyks unikalioje vietoje – prie Kuršių marių įsikūrusiame Kintų miestelyje, viešosios įstaigos „Kintai Arts“ kuruojamoje tarptautinių menininkų rezidencijų erdvėje. Rezidencijos vieta yra išskirtinė dėl savo istorinės praeities ir kūrybai įkvepiančios gamtos, tai provincijoje įsikūrusi platforma, kuri skatina pažintį su šiuolaikiniu menu už kultūrinių centrų ir didmiesčių ribų.

Rezidencijai paraiškas gali teikti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjai, kurie jau yra sukūrę vieną profesionalų trumpo metro kino filmą. Priimami vaidybinių ir animacinių filmų projektai, orientuoti į tarptautinę auditoriją ir kurių trukmė neviršija 30 minučių. Rezidencijoje dalyvaujantis kūrėjas jos pabaigoje turės pateikti scenarijų į „Baltic Pitching Forum“ projektų atranką.

Projekto koordinatorė Gabrielė Cegialytė
Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra
„Lithuanian Shorts“
Tel.: +370 628 35040
El.paštas: [email protected]

Naudingos nuorodos
Registracijos anketa:
Dalyvavimo rezidencijoje taisyklės:
Pranešimas spaudai „Lithuanian Shorts“ svetainėje lietuvių kalba:
Pranešimas spaudai „Lithuanian Shorts“ svetainėje anglų kalba: