Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Baltijos taikomojo teatro vasaros mokykla: unikalūs kūrybos metodai ir bendruomenėse kuriamas teatras

Baltijos taikomojo teatro vasaros mokykla: unikalūs kūrybos metodai ir bendruomenėse kuriamas teatras

Baltijos taikomojo teatro vasaros mokykla: unikalūs kūrybos metodai ir bendruomenėse kuriamas teatras

Rugpjūčio 7-10 dienomis Kintuose vyko pirmoji Baltijos taikomojo teatro vasaros teatro mokykla, kurios tikslas- suburti Baltijos šalių taikomojo teatro profesionalus intensyviam profesinio tobulėjimo savaitgaliui.

Menų agentūra „Artscape“, jau ne vienerius metus sėkmingai vykdanti socialinius pokyčius skatinančias meno veiklas, organizuoja Baltijos šalių tinklaveikos ir kvalifikacijos kėlimo renginį „BATS SUMMER SCHOOL“ (BATS vasaros mokykla).  Rugpjūčio 7-10 dienomis Kintų meno rezidencijose vykęs renginys sukvietė 30 taikomojo teatro praktikų iš trijų Baltijos valstybių dalintis gerąja darbo bendruomenėse patirtimi ir bendradarbiauti, įsitraukiant į šiuo metu itin aktyvų taikomojo teatro tinklą.

Kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė ekspertai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos susijungia teorija ir praktika, taikomojo teatro menininkai pristato unikalius savo kūrybos metodus, kuriuos naudoja dirbdami skirtingose bendruomenėse. Pasak ‚Artscape‘ direktorės Aistės Ulubey, tokio masto edukacinio renginio, skirto taikomojo teatro kūrėjams ir orientuoto į socialinio pokyčio bendruomenėse kūrimą Baltijos šalyse dar nebuvo, o šis projektas – tai puikus pavyzdys, kai sutelkusios jėgas bendradarbiauja Lietuvos, Latvijos ir Estijos organizacijos, dirbančios vis didesnį aktualumą įgaunančiame taikomojo teatro lauke. BATS vasaros mokykla išsikėlė tikslą ypatingą dėmesį skirti įvairioms taikomojo ir kolektyvinės kūrybos teatro kryptims, bei įtraukiančio  teatro kūrimo bendruomenėse specifikai. Organizatorius ypač džiugina ir vasaros mokykloje vykstantys idėjų mainai būsimiems tarptautiniams taikomojo teatro projektams.

Vasaros mokykla yra unikalios tarptautinio teatro programos BATS dalis, kurią be Menų agentūros „Artscape“ rengia Latvijos prodiuserinė organizacija „Initium“ bei Estų dramos edukatorių asociacija „MTÜ Eesti Teatri“. Programa skatina Baltijos šalių taikomojo teatro praktikų kultūrinį bendradarbiavimą, stiprina Lietuvos, Estijos ir Latvijos organizacijų tarptautiškumą per bendrus edukacijos renginius. Programa įgyvendinama su partneriais Britų taryba bei Vokietijos ambasada Lietuvoje.

Menų agentūros „Artscape“ informacija