Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Estų kino kūrėja Madli Lääne – apie patirtį Kintuose

Estų kino kūrėja Madli Lääne – apie patirtį Kintuose

Estų kino kūrėja Madli Lääne – apie patirtį Kintuose

Pernai birželio 3–21 d. Kintai Arts rezidencijoje vyko Baltijos šalių trumpametražių filmų scenarijaus rašymo rezidencija „Baltic Shorts Residency“. Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su „Lithuanian Shorts“ tęsiasi ir šiemet birželio 1–19 d. kino kūrėjai vėl susitiks Kintuose. 

Norime pasidalinti interviu su estų kino kūrėja Madli Lääne apie jos patirtį praėjusiais metais vykusioje „Baltic Shorts Residency“. Šiuo metu vis dar priimamos paraiškos į 2020-ųjų rezidencijos programą (daugiau informacios – čia). Projektą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Ištrauka iš interviu:

<…> Turiu pripažinti, kad buvau labai naivi ir maniau, kad trys rezidencijos savaitės man bus tikrai per ilgas laikotarpis dirbti su trumpametražio filmo scenarijumi, todėl su savimi į Kintus atsivežiau ir naujo ilgametražio filmo idėją. Tačiau tai buvo klaida! Aš vos spėjau užbaigti savo trumpametražio filmo scenarijaus perrašymą.

<…> Aš tikiu, kad scenarijaus rašymas susideda iš 10% rašymo ir 90% apmąstymo – tau juk būtinas susikoncentravimas ir pasinėrimas į kuriamą pasaulį ir personažus.

<…> Ką tikrai supratau, kad be galo mėgstu rašyti, labiau nei iki tol galvojau. Niekada iki rezidencijos Kintuose neteko dirbti su scenarijaus konsultantu ir buvo labai įdomu pamėginti, kaip tai veikia. Wim Vanacker man nepaprastai daug padėjo – tiek kūrybiškai, tiek psichologiškai viso scenarijaus rašymo laikotarpiu.

Pranešimą galite rasti ir „Lithuanian Shorts“ svetainėje.

Nuotraukų autorius – Andrius Kundrotas

Paraiškų teikimo į „Baltic Shorts Residency“ terminas – balandžio 22 d.

Paraiškų teikimo taisykles rasite  čia.

Registracijos anketą pildyte spustelėję šią nuorodą.