Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

Cool People Playing Strange Music

a

Informacija

Laikas: rugpjūčio 03, 2018 20:00
Vieta: Kintų Didžioji bažnyčia
Internetinis puslapis: http://www.kintaiarts.lt
Organizatorius: VšĮ Kintai Arts
Bilieto kaina: 12.00 €
pirkti bilietus

Renginio aprašymas

ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS ANSAMBLIS „SYNAESTHESIS“

Karolis Variakojis (dirigentas)
Vytautas Oškinis (fleita)
Artūras Kažimėkas (klarnetas)
Diemantė Merkevičiūtė (smuikas)
Monika Kiknadzė (altas)
Gunda Baranauskaitė (violončelė)
Marta Finkelštein (fortepijonas)

Šiuolaikinės muzikos ansamblį „Synaesthesis“ 2013 m. įkūrė dirigentas Karolis Variakojis ir kompozitorius Dominykas Digimas. Jaunų ir ambicingų muzikantų komanda ėmėsi misijos pristatyti Lietuvos ir užsienio kūrėjų šiuolaikinės muzikos kūrinius. Atlikėjams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas.

Grupę sudaro studijas Lietuvoje ar svetur baigę bei vis dar studijuojantys muzikantai. Ansamblis bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, siekia išbandyti kuo platesnius meno kontekstus.

Ansamblis aktyviai dalyvauja Lietuvos šiuolaikinės muzikos gyvenime, pasirodymus rengia svarbiuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose – „Druskomanija“, „Ahead“ ir „Gaida“. ,,Synaesthesis“ žengia pirmuosius užtikrintus žingsnius į tarptautinę sceną – rudenį sėkmingai pasirodė dviejuose tarptauniniuose festivaliuose „Melos Ethos“ Slovakijoje bei „Crossroads“ Austrijoje. 2016 m. ir 2017 m. metais atlikėjai tobulinosi tarptautinėje vasaros akademijoje Austrijoje ir abu kartus parsivežė apdovanojimą „Just Composed“ už geriausią naujai sukurto kūrinio atlikimą ir interpretaciją. 2017 metais Lietuvos Kultūros ministerija ansambliui skyrė „Jaunojo kūrėjo“ premiją, o 2018 metais Synaesthesis buvo pakviestas tapti reziduojančiu Lietuvos Kompozitorių sąjungos ansambliu.

Vadovė – Marta Finkelštein
Meno vadovas – Karolis Variakojis

PROGRAMA

Šeši instrumentai – fleita, klarnetas, smuikas, altas, violončelė ir fortepijonas, kurių skambesį puikiai pažįsta visi melomanai, atskleis netikėtus garsinius sprendimus. Netradicinė raiška, kurios klausantis vaizduotėje atsiveria naujos garsinės perspektyvos, skambės įvairiai – ironiškai, dramatiškai, romantiškai, įžūliai… ir visuomet originaliai.

Provokuojantis programos pavadinimas – COOL PEOPLE PLAYING STRANGE MUSIC (liet. „Kieti žmonės grojantys keistą muziką“) apeliuoja į šiuolaikinės muzikos įvaizdį Lietuvoje – „keista“. Tačiau jauni ir veržlūs Synaesthesis ansamblio atlikėjai siūlo savo požiūrį – tai „kieta“, dinamiška ir įdomi muzika, leidžianti geriau suvokti šiandieninius muzikos reiškinius, atspindinčius išgyvenamą laiką ir jo įvairovę.

Régis Campo – „Pop – Art“ (2002)
Panayiotis Kokoras – “Crama” (2006)
Yann Robin – „Ftera“ (2014)
Sylvain Marty – „Lithuanian Rotation“ (2016)
Lenka Novosedlíková –  „twenty:seven:twenty“ (2017)

ATSILIEPIMAI

„Gaida 2017 Cool & Strange’’. Raimonda Žiūkaitė, 2017.11.03, Literatūra ir menas

<…Lietuvoje paprasta tapti pionieriais, bet „Synaesthesis“ fenomenas kelia pagarbą. Jie žinojo, ko nori, rado savo nišą ir štai vos per kelerius metus tapo beprecedenčiu Lietuvoje aukšto lygio ansambliu…>

„Pašėlusių žvėriūkščių karnavalas“. Viltė Žakevičiūtė, 2017-11-03, 7 meno dienos.

<… Kaip ir pirmasis „Synaesthesis“ koncertas, taip ir šis abejingų nepaliko. Gražūs ir ekspresyvūs atlikėjai, matyt, stebins vis labiau. Neabejotinai ateityje apie juos sužinos garsiausios pasaulio scenos..>.

„Gaida‘‘. Paklausymai ir pastebėjimai. Rasa Murauskaitė, 2017.11.15, Muzikos antena.

<… Net dvi „cool“ programas festivalyje pristatęs kolektyvas įkūnija tai, ko mūsų scenose norėtųsi daugiau ir dažniau – laisvę, gerą nuotaiką, profesionalumą, užtikrintumą ir nuoširdų tikėjimą, kad šiuolaikinė muzika tikrai yra „kietas reikalas“…>Kontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: