Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/DAR PREMJEROS PERKUSIJAI

DAR PREMJEROS PERKUSIJAI

Informacija

Laikas: 09 liepos, 2021 19:00
Vieta: Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkcis centras
Renginio tipas: Kintų muzikos festivalis 2021

Renginio aprašymas

LMTA šiuolaikinės muzikos perkusijos ansamblis: 

Rūta Šeduikytė
Arkadijus Gotesmanas
Dominykas Snarskis
Tuomas J. Räsasänen
Arnas Mikalkėnas

Pasirodyme taip pat dalyvaus lietuvių choreografai bei šokėjai

Projekto meno vadovai: Vykintas Baltakas ir Arnas Mikalkėnas

 

PROGRAMA

Eliott Delafosse (Belgija) | „s t r a n g e . ɒ Ɉ Ɉ ɿ ɒ ɔ Ɉ o ɿ ƨ“ (premjera)

Justina Šikšnelytė| „Small Departures“ (premjera)

Raimonda Žiūkaitė| „Lakusis smėlis“ (premjera)

Eliorah Goodman (Jungtinė Karalystė) | „Mirror Maze“ (premjera)

 

Lietuvos kompozitorių sąjungos Druskininkų meno rezidencija DAR apjungė pajėgas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinės muzikos programa ir Kintai Arts rezidencija, kad į Druskininkus pakviestų talentingus Europos kompozitorius ir sukurtų sąlygas bendradarbiavimui su jaunaisiais lietuvių muzikais.
Rezidencijoje paruošti kūriniai bus atliekami „Druskomanijos“, Kintų muzikos festivaliuose bei tarptautiniame tarpdiscipliniame festivalyje Nidoje „N-žemė“.

Pasirodyme taip pat dalyvaus jaunieji lietuvių choreografai bei šokėjai.

 

Eliott Delafosse (Belgija) | s t r a n g e . ɒ Ɉ Ɉ ɿ ɒ ɔ Ɉ o ɿ ƨ

Šis kūrinys pagrįstas chaoso teorijai būdingais principais. Žinodamas, jog kintančios chaotinės sistemos itin priklausomos nuo pirminių sąlygų, sukūriau „atvirą“ partitūrą, leidžiančią atlikėjams įgyvendinti įvairiausius sprendimus.

Skaitydamas chaoso teorijai skirtą literatūrą, aptikau vieną mane gerokai nustebinusį faktą: pasirodo, nagrinėjant sudėtingose chaotinėse sistemose vykstančius tariamai atsitiktinius procesus, galima aptikti pamatinių dėsningumų, nuolat ratu besisukančių modulių, pasikartojimų, panašių elementų, fraktalų ir saviorganizacijos. O kadangi visus šiuos principus įmanoma pasitelkti komponuojant muziką, būtent jie padėjo man sukurti vadinamąją „atvirą“ chaotinę struktūrą.

Nelaikau savęs kompozitoriumi, linkusiu į chaotišką arba tariamai atsitiktinę kūrybą. Kita vertus, nesiekiu per muziką išreikšti chaoso teorijos, nes tai kuo puikiausiai atlieka lygtys. Mano  tikslas – pasitelkiant fizinio reiškinio teoriją nubrėžti principus, kurie leidžia organiškai konstruoti atitinkamą muzikos formą.

Eliott Delafosse

 

Justina Šikšnelytė| SMALL DEPARTURES

 

Kūrinį įkvėpė Indijos karnatinė muzika (Carnatic music). SMALL DEPARTURES žaidžia su kompleksiškomis ritminėmis struktūromis arba, priešingai, labai paprastomis pasikartojančiomis frazėmis bei improvizacija. Muzikinė medžiaga prasideda kartu, bet nuolat išsiskiria ir sukuria savarankiškus ritminius sluoksnius. 

SMALL DEPARTURES dedikuotas 2020 m. birželio 23-trečiai dienai, kai netikėtai išsikrausčiau iš Ekvadoro po 4 metų Pietų Amerikoje.

Justina Šikšnelytė

 

Raimonda Žiūkaitė| LAKUSIS SMĖLIS

 

LAKUSIS SMĖLIS primena pojūtį, kai stabili struktūra ima tižti, viską tempdama žemyn. Šis pojūtis kuriamas pasitelkiant nuoseklius perėjimus iš vienos garso spalvos į kitą, kurie atsiranda keičiant grojimo poziciją ant instrumento ir smūgio taško poziciją ant lazdelės. Taip aktyvuojami skirtingi virštoniai, nors pagrindinis tonas lieka toks pat. LAKIOJO SMĖLIO garsinė interpretacija kuriama ir ritmo struktūrų deformavimu, pagreitinimu-sulėtinimu.

Raimonda Žiūkaitė

 

Eliorah Goodman | MIRROR MAZE

Šią kompoziciją įkvėpė veidrodžiai, tiksliau – neįtikėtinas jų gebėjimas kurti nesuskaičiuojamas daugybes net mažučiausio daiktelio atvaizdų ir paslaptingai, nepaaiškinamai iškraipyti tikrovę. Kūrinys parašytas pasitelkus vieną vienintelį segmentą, atsikartojantį skirtinguose laiko ir erdvės kontekstuose. Garsų kuriamos spalvos savo ruožtu formuoja tam tikrą motyvą. Kartais jis išsiplečia ir išdidėja, o kartais sumenksta iki mažutėlių fragmentų, išsibarsto tarp ansamblio instrumentų ir neapčiuopiamuose simetrijos cikluose formuoja savitus atspindžius.

Eliorah Goodman

 

KOMPOZITORIAI

ELIORAH GOODMAN (1995) – fleitininkė ir kompozitorė. Dar tebestudijuodama Mančesterio universitete ji įkūrė fusion tipo ansamblį, orientuotą į šiuolaikinę muziką. Su kolege Atefeh Einali įsteigto „Avazad Fusion Duo“ svarbiausia misija ji laikė novatoriškų interpretacijų paiešką gilinantis į įvairių tautų liaudiško muzikavimo tradicijas, siekiant integruoti jas į šiuolaikinį meną. Netrukus duetas įsteigė kompozitoriams skirtą internetinį forumą ir surengė kelis kūrybinius seminarus, o tai galų gale padėjo susipažinti su daugybe kompozitorių, atlikėjų ir įvairių sričių menininkų. Platus ir jos asmeninis kūrybos horizontas: jame išsitenka ir šiuolaikinė muzika, ir dailė, ir literatūra, ir šokis. Visa tai galiausiai vienaip arba kitaip veikia jos kūrybinius sumanymus.

 

Prancūzijoje gimęs kompozitorius ir garso menininkas ELIOTT DELAFOSSE (1994)  šiuo metu gyvena Briuselyje, o įdomiausia erdve kūrybinėms paieškoms laiko elektroakustinės ir instrumentinės muzikos sandūrą bei šiame paribyje besiformuojančius dvilypumus. Pasak jo, patirtis kuriant ir atliekant elektroninę muziką turi įtakos rašant akustinius kūrinius ir atvirkščiai. Jo kompozicijas yra atlikę žinomi šiuolaikinę muziką propaguojantys kolektyvai: „Ex Novo Ensemble“, „Ensemble 21“ (dir. Marc Collet), „Musiques Nouvelles“ (dir. Jean-Paul Dessy), „Sturm und Klang“ (dir. Thomas van Haeperen), LAPS ir „Ensemble Fractales“. Neseniai E. Delafosse laimėjo Henri Pousseur centro apdovanojimą ir galimybę parašyti kūrinį Flandrijos simfoniniam orkestrui (pagal SOV kompozitorių akademijos programą). Be to, jis yra sukūręs garso takelius keliems trumpo metro filmams, rašo muziką dramos ir šokio spektakliams.

 

JUSTINA ŠIKŠNELYTĖ (1988) – kompozitorė ir multimedijos menininkė.  2013 m. ji baigė kompozicijos bakalauro studijas Hagos Karališkojoje konservatorijoje, taip pat studijavo džiazo dainavimą bei gilinosi į vokalo subtilybes. Magistro studijas kūrėja ir toliau tęsė Nyderlanduose, gilinosi į indų muzikos subtilybes, dvejus metus Amsterdamo konservatorijoje lankė kursą „Contemporary Music Through Non Western Techniques“ (Šiuolaikinė muzika per ne vakarietiškos muzikos technikos prizmę). Vėliau J. Šikšnelytė persikėlė gyventi į Ekvadorą, kur aktyviai dalyvavo kultūriniame gyvenime, jos muzika skambėjo įvairiuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose. 2019 m. kompozitorė gavo Lietuvos kultūros tarybos stipendiją  savo multimedijos kompozicijai  „Ten, kur šilta, aš vis dar ieškau sniego“ (Donde Hace Calor, Todavía Busco Nieve).  Šis kūrinys buvo sėkmingai pristatytas Vilniuje, festivalio „Muzika erdvėje“ metu, bei Kito ir Gvajakilio miestuose, Ekvadore.

 

RAIMONDA ŽIŪKAITĖ (1991) – jaunosios kartos lietuvių kompozitorė, šiuo metu gyvenanti Austrijoje. Po bakalauro ir magistro studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) R. Žiūkaitė studijavo elektroninės muzikos kompoziciją „Mozarteum“ universitete Zalcburge (Austrija), o 2020 m. LMTA apgynė daktaro disertaciją tema „Tercinių trigarsių (triadų) neorymaniškoji interpretacija ir jos transformacijos į komponavimo sistemą perspektyva“. Kompozitorės kūryba balansuoja tarp jausminės, provokuojančios energijos ir sistemiškų, viena struktūrine idėja paremtų, palaipsnių metamorfozių procesų. Šalia instrumentinių kompozicijų R. Žiūkaitė kuria ir atlieka solo performansus, apjungiančius balsą, gyvąją elektroniką, vaidybą, judesį, vizualinius sprendimus. Taip pat kūrėja rašo šiuolaikinės akademinės ir eksperimentinės muzikos reiškinių apžvalgas, recenzijas,  yra publikavusi mokslinių straipsnių tarptautiniuose mokslo žurnaluose. www.raimonda-ziukaite.com

 

ATLIKĖJAI

Pagrindinės ARNO MIKALKĖNO veiklos sritys – džiazas, improvizacinė ir elektroakustinė muzika. Tai garsui atidus kūrėjas, siekiantis peržengti muzikinius rėmus, ieškoti savito santykio su muzika. Jo kūrybinių patirčių kraitis ypač gausus: nuo klasikinės muzikos ir džiazo studijų iki musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų. Laisvojo džiazo trio „Ąžuoliniai berželiai“ – vienas pagrindinių kolektyvų, kuriuose groja atlikėjas. Taip pat jis muzikavo su Arkadijumi Gotesmanu, Daliumi Naujokaičiu, Liudu Mockūnu, Gaile Griciūte, Kenny Wollesenu, Haakonu Berre, Anne Liis Poll ir kitais Lietuvos bei užsienio kūrėjais, bendradarbiavo su šiuolaikinio alternatyviojo teatro bei hepeningų kūrėju Justinu Kalinausku. 

Pastaraisiais metais A. Mikalkėnas noriai dalijasi sukaupta patirtimi: jis yra Lietuvos teatro ir muzikos akademijos dėstytojas, o Kaune su verslininke Daiva Masaityte neseniai atidarė neformalaus muzikinio ugdymo erdvę „Jazz Academy“.

 

RŪTA  ŠEDUIKYTĖ – perkusininkė, vibrafonininkė. Būdama dešimties paliko savo namus Palangoje ir išvažiavo mokytis į Vilnių, 2016 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. LMTA įgijusi bakalauro laipsnį, ten pat tęsia studijas Šiuolaikinės muzikos specializacijoje. R. Šeduikytė yra grojusi garsiausiuose Lietuvos orkestruose, dalyvavusi įvairiuose performansuose ir spektakliuose. Šiuo metu savirealizacijos paieškas tęsia kamerinėje muzikoje ir improvizacijoje.

 

DOMINYKAS SNARSKIS – būgnininkas, grojantis džiazo, improvizacinę ir akademinę muziką, kurias atlikėjas dažnai sumaišo į įvairius subžanrus ar neapibrėžtas stilistikas, tačiau išlaiko energetišką ir impulsyvią grojimo manierą. D. Snarskis studijuoja LMTA pagal šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos programą. Atlikėjas daugiausiai koncertuoja su grupėmis „Brave Noises“ ir „Artisans“, taip pat Lietuvos žmonių su negalia sąjungos rengiamuose interdisciplininio meno projektuose. Būgnininkas dalyvauja ir Škotijos muzikos scenoje, groja trio „Quark Effect“, orkestre „Nevis Ensemble“, yra bendradarbiavęs su kompozitoriais Fergusu Hallu („The Shores“), Rufusu Elliotu („Hellands Healands“), Alexu Paxtonu („Corn- crack Dreams“). Buvęs Tommy Smith Youth Jazz Orchestra ir TSYJO All-Star bigbendų narys. 

 

ARKADIJUS GOTESMANAS – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas. Jis grojo kone su visais Lietuvos džiazo meistrais ir gausybe užsienio atlikėjų. A. Gotesmanas groja ir šiuolaikinę akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją gyvai spektakliuose (pvz., „Stotis N mieste“, Oskaro Koršunovo „Oidipas Karalius“), rengia projektus su šokėjais. Jo įkvėpimo šaltiniais tampa ir kitos meno šakos – tai liudija būgnininko išleistas solo albumas „J. Brodsky in Memoriam“, skirtas poetui Josifui Brodskui, ir projektas su poetu Rolandu Rastausku „Metimas“. 

Tarp reikšmingesnių pastarųjų metų Arkadijaus Gotesmano projektų – filmas „Susitikimas“ apie Lietuvos žydus (idėjos autorius, režisierius ir atlikėjas), spektaklis „Mano gyvenimas“ pagal Marco Chagallo eiles (idėjos autorius ir atlikėjas), nebylaus filmo „Kazanova“ įgarsinimas kartu su Čiurlionio styginių kvartetu Nacionalinės filharmonijos salėje (idėjos autorius ir atlikėjas). 2009 m. Vilniuje suorganizavo pirmąjį Pabaltijo šalyse klezmerių muzikos festivalį.

 

TUOMAS J. RASANEN yra profesionalus būgnininkas, Berklio muzikos koledžo ( JAV) alumnas.  Būgnininkų konkurse „Tamsta Drum Day’19“ atlikėjas pelnė pirmą vietą, o vėliau laimėjo tarptautinį būgnininkų konkursą „Baltic Drummers League 2019“, kuris atvėrė kelią pasirodyti Naujojo Meksiko džiazo festivalio dirbtuvėse Albukerkėje. Šie konkursai buvo atspirties taškas T. J. Rasaneno muzikinėje karjeroje, o gauta Geriausio instrumentalisto nominacija „Vilnius Jazz Young Power 2020“ pritraukė ir Lietuvos atlikėjų dėmesį. Tuomas groja grupėje „JUZT“ (džiaztronika, progresyvus džiazas), su kuria 2019 m. laimėjo tarptautinį grupių konkursą „Novus’19“ ir gavo galimybę įrašyti debiutinį albumą. Neseniai grupė buvo nominuota už geriausią kompoziciją „Vilnius Jazz Young Power 2020“ ir laimėjo „Grand Prix“. Grupė nuolat tobulėja, jungia elektroninę šokių muziką su džiazo harmonijomis, aktyviai groja Lietuvos džiazo ir alternatyvios muzikos scenose. 

 

MENO VADOVAI

Kompozitorius ir dirigentas VYKINTAS BALTAKAS (g. 1972) po kompozicijos ir dirigavimo bakalauro studijų Lietuvoje išvyko studijuoti į užsienį (Karlsrūhė, Vokietija; Paryžius, Prancūzija) ir ilgainiui sėkmingai integravosi į tarptautinę šiuolaikinės muzikos terpę. V. Baltako kūryba įvertinta premijomis tarptautiniuose Darmštato kursuose (1996), 2003 m. jam įteiktas prestižinis Claudio Abbado prizas, 2004 m. kamerinė opera „Cantio“ buvo pripažinta geriausia lietuviška muzikinio teatro premjera. V. Baltakas įkūrė ir vadovauja Lietuvos ansamblių tinklui, nuo 2015 m. yra Briuselio Karališkosios konservatorijos kviestinis profesorius ir nuolatinis Mastrichto konservatorijų kompozicijos profesorius. 2016 m. kartu su Liudu Mockūnu, LMTA Vilniuje įkūrė magistro programą šiuolaikinės muzikos atlikėjams.

Jo muzikos stilių paveikė kompozicijos studijos, vadovaujamos Wolfgango Rihmo, ir dirigavimo studijos, vadovaujamos Peterio Eötvöso. Kaip kompozitorius ir dirigentas Baltakas koncertuoja Berlyno filharmonijoje, Vienos koncertų rūmuose, Karalienės Elžbietos salėje Londone, Žoržo Pompidu centre Paryžiuje, yra kviečiamas į prestižinius tarptautinius šiuolaikinės muzikos festivalius. Reikšmingas  ir bendradarbiavimas su Bavarijos radijo, Berlyno, Vakarų Vokietijos radijo simfoniniais orkestrais ir ansambliais Ensemble Modern, InterContemporian, Klangforum Wien, London Sinfonietta. www.baltakas.net

 

ARNAS MIKALKĖNAS (žr. ATLIKĖJAI)Kontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: