Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

GARSO GYVYBĖ

Informacija

Laikas: 18 liepos, 2020 20:00
Vieta: Palangos Kurhauzas
Renginio tipas: 2020, LT
pirkti bilietus

Renginio aprašymas

Liepos 18 d. 20:00, Palangos Kurhauzas

GARSO GYVYBĖ

Kintų muzikos festivalio orkestras (meno vadovas Gediminas Gelgotas)
Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atlikėjai
Dirigentai Gediminas Gelgotas ir Martynas Stakionis

PROGRAMOJE – Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Gorecki, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir Gediminas Gelgotas

♪♫♪

2014 m. kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, Naujų idėjų kamerinio orkestro ir Kintų muzikos festivalio iniciatyva buvo įkurtas tarptautinis jaunimo orkestras. Jau tapęs tradicija, orkestras pritraukė platesnį Europos profesionalių jaunųjų muzikų dėmesį ir kasmet suburia jaunus Europos atlikėjus. 2014–2017 metais orkestras rezidavo Kintuose, o 2018 metais kolektyvas kūrybinę stovyklą surengė Akmenėlių dvare.
Svarbi orkestro veikla buvo įgyvendinta 2019 metais, kuomet orkestras koncertinę programą paskyrė dvišalių Lietuvos ir Lenkijos kultūrinių ir diplomatinių santykių svarbai regione ir Europoje pažymėti bei paminėti svarbią istorinę datą – Liublino unijos pasirašymo 450 metų sukaktį. Ta proga iškilmingus koncertus kolektyvas surengė Vilniaus rotušėje bei Liublino filharmonijoje.
Šiemet orkestras vėl sugrįžta į Kintus. COVID-19 virusas paveikė tiek šiųmetinio orkestro sudėtį, tiek dalyvių geografiją, todėl šiemet skambės tik styginiai instrumentai, o didžioji dauguma dalyvių – jaunieji Lietuvos ir Lenkijos muzikantai. Šiemet vėl dalyvaus antrasis šio orkestro dirigentas – šiuo metu Belgijoje gyvenantis ir studijuojantis, sparčiai tarptautinės karjeros laiptais kylantis dirigentas Martynas Stakionis.
Orkestro įkūrėjas, dirigentas ir meno vadovas Gediminas Gelgotas – lietuvių jaunosios kartos kompozitorius minimalistas, kurio kūrinius pastaraisiais metais atlieka tarptautinio pripažinimo sulaukę kolegos: dirigentas Kristjan Järvi, smuikininkai Mari Samuelsen, Lidia Baich, Mikhail Simonyan, violončelininkai David Geringas, Vytautas Sondeckis, trimitininkai Sergey Nakariakov, Ole Edvard Antonsen, kontrabosininkas Roman Patkoló, sopranas Justina Gringytė ir kiti. Kompozitoriaus muzika nuo 2012 m. skamba prestižinėse koncertų salėse – Théâtre des Champs-Élysées Paryžiuje, Berlyno Konzerthaus, Ciuricho Tonhalle, Mariinski teatre Sankt Peterburge, Čaikovskio koncertų salėje Maskvoje, bei festivaliuose – Beethovenfest, Schleswig-Holstein Festival, Young Euro Classics, Usedom Musikfestival, Kissinger Sommer Festival ir kituose. Kompozitoriaus muziką tarptautinėms auditorijoms pristato televizija Mezzo TV (nuo 2015 m.), taip pat radijo stotys Classic FM (2017), BBC (2018), Radio France (2019), BR Klassik (2018) ir kiti.Kontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: