Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

Migruojantys paukščiai

a

Informacija

Laikas: liepos 19, 2018 20:00
Vieta: Kintų Didžioji bažnyčia
Internetinis puslapis: http://www.kintaiarts.lt
Organizatorius: VšĮ Kintai Arts
Bilieto kaina: 12.00 €
pirkti bilietus

Renginio aprašymas

KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
MARTYNAS ŠVĖGŽDA VON BEKKER (smuikas, Vokietija)

MINDAUGAS BAČKUS (violončelė)

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 m. susibūręs stygininkų ansamblis nuolatinę erdvę kūrybinei veiklai ir administracinę paramą rado Klaipėdos koncertų salėje – visais keturiais metų laikais aktyviame uostamiesčio muzikinio gyvenimo epicentre; jos koncertų sezonuose ir trijuose kasmetiniuose festivaliuose orkestras kas mėnesį publikai pristato naujas programas kaip reziduojantis salės kolektyvas.

Kruopščiai formuojamomis programomis ir uždegančiomis interpretacijomis KKO jau du dešimtmečius aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę nuo baroko iki šių dienų ir uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas. Dar didesnį postūmį profesionalumo ir modernumo link orkestrui suteikė naujasis meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus, perėmęs šį postą 2009 m. KKO nuosekliau gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dalyvaudamas meistriškumo klasėse su senosios muzikos atlikimo specialistais ir į savo pasirodymus įtraukdamas istorinius instrumentus; o kitame klasikinės muzikos istorijos chronologinės juostos gale – plečia pažintį su daugiakalbe ir daugiataute XX ir XXI a. kūryba, nemažai dėmesio skirdamas įvairių laikotarpių lietuvių kompozitorių kūriniams.

Martynas Švėgžda von Bekkeris nuo 10-ojo dešimtmečio pradžios koncertavo Skandinavijos, Baltijos šalyse, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. 1993 m. grojo Alfredo Schnittke‘s koncertą smuikui su Hamburgo simfoniniu orkestru – tai buvo šio kūrinio premjera Vokietijoje. Koncertas buvo palankiai įvertintas spaudoje. Koncertavo prestižinėse salėse: Maskvos P. Čaikovskio, Hamburgo Musikhalle, Helsinkio Sibelius, Berlyno Schauspielhaus, UNESCO Paryžiuje; grojo daugybėje festivalių. Nuo 2001 m. vadovavo paties inicijuotam tarptautiniam muzikos festivaliui „Alternatyva”.

Švėgžda von Bekker išleido kompaktinių plokštelių – Šostakovičiaus ir Mendelssohno fortepijoninius trio, lietuvių kompozitorių kūrinių smuikui solo, romantinių miniatiūrų smuikui su fortepijonu, autorinių miniatiūrų ciklą „Le son et la parole“. 2017 m. įrašė jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūrinių plokštelę „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“.

Mindaugo Bačkaus koncertinė ir kūrybinė veikla, prasidėjusi dar mokykloje, plėtojosi keliomis kryptimis. Svarbiausioji šios veiklos ašis – kameriniai ir solo koncertai, įrašai. Platų šio violončelininko muzikos akiratį paliudija ne tik visų epochų akademinę violončelės muziką aprėpiantis repertuaras, bet ir intensyvios raiškos galimybių paieškos, dėmesingai „tyrinėjant“ XX–XXI a. muzikinių partitūrų erdvę, dalyvaujant džiazo projektuose ar nuosekliau susitelkiant į barokinės violončelės interpretacinį savitumą.

Šiuolaikinė ir senoji muzika jau tapo savotiškais leitmotyvais ir solinėje, ir kitoje muzikinėje M. Bačkaus veikloje: vadovaujant orkestrui, grojant įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose, orkestruose. Jis aktyviai dalyvauja senosios muzikos projektuose – griežia barokine violončele, yra Baltijos šalių baroko orkestro (vadovas D. Stabinskas) bei Brevis konsorto narys. M. Bačkus koncertuoja ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose, atlieka premjerinius opusus, neretai juos ir inspiruoja.

 

PROGRAMA

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Simfonija  Nr.10 h-moll styginiams

Johann Sebastian Bach – Koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui

John Rutter – Siuita styginiams

Monika Sokaitė – Concerto grosso smuikui ir styginių orkestrui „Todos los fuegos el fuego“

Fritz Kreisler – Preludium ir Allegro (orkestruotė M. Sokaitės)

Wojciech Kilar – „Orawa“ styginiamsKontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: