Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

NAUJOS PLANETOS

Informacija

Laikas: liepos 12, 2019 19:00
Vieta: Didžioji Kintų bažnyčia (Kuršių g. 26)
Internetinis puslapis: http://www.kintaiarts.lt/
Renginio tipas: 2019
Organizatorius: VšĮ Kintai Arts
Bilieto kaina: € 7 - 12
pirkti bilietus

Renginio aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras (vad. Mindaugas Bačkus)
Martynas Švėgžda von Bekker (smuikas, Lietuva-Vokietija)
Marta Finkelštein (klavesinas, fortepijonas)
Gabrielė Bekerytė (fortepijonas)
Gabrielė Ašmontaitė (arfa)
Valtornų kvartetas: Egidijus Stanelis / Karolina Janulevičiūtė / Danielius Štrapenskas / Kristina Baltutienė
Dirigentas Elias Peter Brown (Jungtinė Karalystė)

Kintų muzikos festivalio atidarymo koncerte – net trys lietuvių autorių premjeros: būtent Kintuose pirmą kartą klausytojai išgirs naujausius Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus, Monikos Sokaitės ir Kristupo Bubnelio kūrinius. Šalia jų – pasaulyje pripažinti kompozitoriai Alfredas Schnittke ir Osvaldo Golijov, kurių muzika dažnai skamba koncertų salėse, bei lietuvės Nijolės Sinkevičiūtės kompozicija.

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 m. susibūręs stygininkų ansamblis nuolatinę erdvę kūrybinei veiklai rado Klaipėdos koncertų salėje, kurios koncertų sezonuose ir trijuose kasmetiniuose festivaliuose orkestras kas mėnesį publikai pristato naujas programas kaip reziduojantis salės kolektyvas.

KKO nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, o taip plečia pažintį su daugiakalbe ir daugiataute XX ir XXI a. kūryba, nemažai dėmesio skirdamas įvairių laikotarpių lietuvių kompozitorių kūriniams.

Martynas Švėgžda von Bekker nuo 10-ojo dešimtmečio pradžios koncertavo Skandinavijos, Baltijos šalyse, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Koncertavo prestižinėse salėse: Maskvos P. Čaikovskio, Hamburgo Musikhalle, Helsinkio Sibelius, Berlyno Schauspielhaus, UNESCO Paryžiuje; grojo daugybėje festivalių. Nuo 2001 m. vadovavo paties inicijuotam tarptautiniam muzikos festivaliui „Alternatyva”.

Švėgžda von Bekker išleido kompaktinių plokštelių, tarp kurių – autorinių miniatiūrų ciklas „Le son et la parole“. 2017 m. įrašė jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūrinių plokštelę „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“.

Elias Peter Brown yra garso ir erdvės kuratorius. Dirbdamas dirigentu, kompozitoriumi, improvizatoriumi ir pedagogu, jis koncertų salėje ir už jos ribų kuria mąstymą provokuojančias muzikos programas.

E. P. Brownas šiuo metu vadovauja „London Young Sinfonia“, o taip pat dirigavo „Ensemble Modern“, BBC nacionalinam Velso orkestrui, Jeilio simfoniniam orkestrui, Berklio koledžo orkestrui ir kitiems kolektyvams. Muzikantas grojo Niujorko Carnegie Hall’e kaip solistas trimitininkas, o kaip pirmasis trimitas su orkestrais pasirodė Čikagos simfoninėje salėje, Kennedy centre, Walto Disney’aus koncertų salėje, Royal Albert Hall’e, Mariinsky teatre ir Maskvos Čaikovskio salėje.

E. P. Brownas 2017 m. su pagyrimu baigė Jeilio universitetą, o šiuo metu gyvena ir dirba Londone, kurio Karališkojoje muzikos akademijoje taip pat studijuoja magistrantūrą.

Festivalio premjera
Kristupas Bubnelis – „Tankėjanti šviesa“

Šis kūrinys, plačiąja prasme, yra savotiška garso ontologija, arba antrinių garso savybių – erdvės ir laiko – studija. Laikas ir erdvė – vienos fundamentaliųjų kategorijų, atsekamų jau ankstyviausiose žmonijos mąstymo evoliucijos pakopose. Be jų garso patyrimas būtų neįmanomas.

„Tankėjanti šviesa” viso labo tėra poetinė nuoroda į Tomo Venclovos eilėraščių rinkinį tuo pačiu pavadinimu, tačiau šie žodžiai pasirinkti ne visiškai atsitiktinai. Šviesa, kaip ir garsas, turi savo spektrą, skylantį į daugybę dalelių pasklindančių erdvėje. Jei šviesa čia pasirinkta kaip garso metafora, tuomet tankis įgyja laiko, ne tik objektyvaus, bet ir biologinio, žmogiškojo – čia intensyviai tvinksinčio, čia ramiai pulsuojančio – metaforą.

Klausytojui belieka pasinerti į kūrinį, tarsi lėktuvu skrodžiant kintančius atmosferos sluoksnius. Arba iš oro stebint Archipelagą, į saleles atsimušančias bangas, tolstančias skirtingomis trajektorijomis, pulsuojančiomis skirtingais ritmais.  (Kristupas Bubnelis)

PROGRAMA

Gediminas Rimkus Rimkevičius – „Saulės planetos“ smuikui ir elektronikai
Monika Sokaitė – „Trys dainos“ smuikui ir kameriniam orkestrui
Alfred Schnittke – Sonata Nr. 1 smuikui su kameriniu orkestru ir klavesinu
Osvaldo Golijov – „Last Round“
Nijolė Sinkevičiūtė – „Kryžkelės apeigos“ violončelei ir orkestrui
Kristupas Bubnelis – „Tankėjanti šviesa“ styginių orkestrui, keturioms valtornoms, fortepijonui ir arfaiKontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: