Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

SVETIMI NAMAI

Informacija

Laikas: 01 rugpjūčio, 2020 19:00
Vieta: Didžioji Kintų bažnyčia
Renginio tipas: 2020, LT

Renginio aprašymas

Rugpjūčio 1 d. 19:00, Didžioji Kintų bažnyčia

SVETIMI NAMAI
Koncertas skirtas Gaono metams

DALIA DĖDINSKAITĖ (smuikas), GLEB PYŠNIAK (violončelė), SIMONA ZAJANČAUSKAITĖ (fortepijonas)

PROGRAMA
Anatolijus Šenderovas – Dialogas smuikui ir violončelei
Cesar Cui – Orientale iš ciklo Kaleidoskopas, op.50
Anatolijus Šenderovas – Daina ir šokis
Leopold Godowski – Nocturnal Tangier
Joseph Achron – Sher op. 42
Jascha Heifetz – Ponce Estrellita
Aaron Copland – Ukulele Serenade
George Gershwin – Summertime (Leonido Mieldažio aranžuotė)
Benny Goodman – Air Mail Special, Sing Sing Sing (Leonido Mieldažio aranžuotė)

Prieš koncertą 17:30 Kintai Arts rezidencijoje vyks Matvejaus Vaisbergo paveikslų virtualios parodos atidarymas.

Koncerto rėmėjas – Geros valios fondas, koncerto partneris – Lietuvos žydų bendruomenė.

♪♫♪

Nuo seno Lietuvos žydų kultūra buvo ir yra neatsiejama bei svarbi tiek Lietuvos tiek pasaulio kultūros dalis. 2020-ieji metai paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai.
Projektas “Svetimi namai” – tai muzikos ir tapybos šedevrų sintezė, kviečianti prisiminti ir įamžinti Lietuvos žydų gyvenimo palikimą. Šiemet Lietuvoje buvo surengta ypatinga paroda, kurioje buvo eksponuojami Kijeve gyvenančio šių dienų žymaus litvakų dailininko Matvejaus Vaisbergo kūriniai.
Pats tapytojas buvo taip pat pakviestas atvykti į Lietuvą ir su dideliu noru lankėsi Lietuvos miestuose bei miesteliuose, o labiausiai buvo sužavėtas Žagarės miestu, dar žinomu kaip Lietuvos žydų miestu. Būtent šis mažas Lietuvos miestelis įkvėpė menininką nutapyti visą paveiklslų seriją “Svetimi namai”. Šioje paveikslų serijoje menininkas vaizduoja ir kviečia prisiminti Žagarės miesto negyvenamus namus, kuriuose kadaise gyveno arba dirbo Lietuvos žydai.
Unikali paveikslų serija įkvėpė šių dienų vienus ryškiausių Lietuvos atlikėjų violončelininką Glebą Pyšniak, smuikininkę Dalią Dėdinskaitę ir pianistę Simoną Zajančauskaitę prisiminti bei atrasti litvakų kompozitorių muziką, priderinti muzikos kūrinius prie paveikslų bei pristatyti bendrą tapybos ir muzikos sintezę Lietuvos bei užsienio klausytojams. Koncertų metu planuojama eksponuoti M. Vaisbergo paveikslų ciklą “Svetimi namai”.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Sinfonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu. Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com

Prestižinės Sankt-Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos absolventė (prof. N. Serioginos klasė) pianistė Simona Zajančauskaitė yra ryški šių dienų atlikėja: ji aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Kamerinės muzikos magistro laipsnio studijos Vokietijos Veimaro F. Liszt aukštojoje muzikos akademijoje paskatino atlikėją gilintis į kamerinės muzikos atlikimą ir subtilybes.
Simonos muzikinį kelią praturtino susitikimai ir pamokos su Maestro M. Rostropovich, Prof. L. Berman, Prof. J. Drake, A. Debrus, Prof. M. Spangenberg, Prof. S. Urivaev, Prof. T. Steinhofel. Prof. S, Lehmstedt, Prof. L. Natochenny, Prof. V. Gornostayeva, Prof. M. Rubackytė.
Nuo 2007 m. kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaitė savo gimtajame mieste Simona rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį”.
2005–2010 m. S. Zajančauskaitė buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė, 2013–2014 m. laimėjo Ernsto Freibergero fondo apdovanojimą „Deutschlandstipendium“. Už pasiekimus muzikoje Simona yra apdovanota Prezidento V. Adamkaus premija.Kontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: