Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

VILTIES MIŠIOS

Informacija

Laikas: 06 liepos, 2021 19:00
Vieta: Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia
Renginio tipas: Kintų muzikos festivalis 2021

Renginio aprašymas

07 06, 19:00
Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia

VILTIES MIŠIOS
Koncerto partneris Šilutės kultūros ir pramogų centras

Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis)
Petras Vyšniauskas (saksofonas)
Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Andrius Bartulis (klavišiniai)

 

PROGRAMA

Zita Bružaitė | „Vilties mišios“ sopraniniam saksofonui, chorui, perkusijai, elektriniam fortepijonui / vargonams

Vidmantės Jasukaitytės ir liturginiai tekstai
Skaitovė Vita Butvilienė

 1.  Introitus – Vilties giesmė
 2.  Viešpatie, pasigailėk
 3.  Garbės himnas
 4.  Psalmė
 5.  Aleliuja
 6.  Tikėjimo išpažinimas
 7.  Introitus
 8.  Aukojimo giesmė
 9.  Šventas
 10. Amžinojo Dievo garbei
 11. Dievo avinėli
 12. Vilties giesmė

 

Zitos Bružaitės sakralinis opusas „Vilties mišios“ skirtas poetės, rašytojos, prozininkės, dramaturgės, visuomenės veikėjos, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarės Vidmantės Jasukaitytės atminimui.

Kūrinį ir jo pavadinimą „Vilties mišios“ inspiravo Vidmantės Jasukaitytės eilėraščių rinktinės „Ambra“ (2014 m.) eilutės, prisodrintos asmeninių išgyvenimų, nepagydomos ligos, netekties ir atsisveikinimo natų, kurios ir tapo būsimo mišių ciklo atodanga ir šaukiniu:

 „Tylioji motina, viltie,

Glaudi visus prie išmaitinančios krūtinės – leiski

Apsvaigus užsimiršti, kur veda, kur einu,

Kas paaukos,

Tylioji motina viltie…“

Idėjos autoriai yra kino režisierė Dali Rust ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonas kan. Zenonas Degutis, paraginę kompozitorę sukurti sakralinį kūrinį. Taip pat kompozitorė prisipažįsta, kad vis dažniau savęs klausianti: „ko mums šiandien trūksta, kai regis kiekvieną dieną lydi visa ko gausa – daiktų, gardaus maisto, pramogų, įspūdingų kelionių akimirkų? Ar jaučiamės laimingesni, labiau mylimi, saugesni? Ar nėra taip, kad vilties siekiamybė šiandien pranoksta visas kitas, kai skubančių žmonių apsuptyje jaučiamės vieniši, kai turime viską, bet esame pametę tikėjimą ir praradę viltį pasveikti, pakilti, pabusti?“. Todėl kuriant šią sakralinę kompoziciją įsijausta ne tik į vieno konkretaus žmogaus gyvenimą ir veiklą. Joje liečiami egzistenciniai horizontai, keliamų klausimų turiniu universalūs ir artimi mums visiems.


ATLIKĖJAI

Nuo 1974 m. gyvuojantis Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA pirmajame savo koncerte atliko renesanso ir baroko epochos muzikos kūrinius. Nuo tol šių epochų muzika tapo neatsiejama kolektyvo repertuaro dalimi.  Vėliau jis nuolat plėtėsi kitų epochų ir šalių kompozitorių kūriniais. Didelį dėmesį choras skiria lietuviškos chorinės muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje. 

„Polifonija“ nuolat koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse. Koncertinių kelionių biografijoje – įvairios Europos ir Pietų Amerikos valstybės. Kolektyvui dirigavo puikūs šalies ir užsienio dirigentai: Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas, Modestas Pitrėnas, Robertas Šervenikas, Karmina Šilec (Slovėnija), Georg Mais (Vokietija), Mats Nilsson Sindenius (Švedija), Anthony Trecek-King (JAV), Ferdinando Sulla (Italija) ir kt.

Kiekvienais metais choras dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, taip skleisdamas lietuviškos chorinės muzikos žavesį įvairių renginių kontekste.


PETRAS VYŠNIAUSKAS – vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, kūrybingas muzikantas ir virtuoziškas saksofonininkas. Jo sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti. Jo giliai etniška muzika neretai pasiduoda spontaniškų improvizacijų tėkmei. 

Tarp atviro eksperimentams saksofonininko partnerių – ne tik džiazo, bet ir folkloro, klasikinės bei šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjai. Pastaruoju metu jis daugiausia muzikuoja tarptautiniuose kolektyvuose, dalyvauja spontaniškuose projektuose. Šalia koncertinės veiklos saksofonininkas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja ir įrašinėja teatrui ir kinui. Anot Petro Vyšniausko, muzika, džiazas – tai pirmiausia bendravimas: čia glūdi įdomiausi atradimai, todėl kūrėjas niekada nefiksuoja savo muzikos partitūrose. „Mano kūryba – galvoje. Nesuprantu, kodėl žmonės dažnai tuo stebisi, lyg užrašyta ji taptų geresnė“, – yra sakęs muzikantas.  

 

ARKADIJUS GOTESMANAS – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas.

Arkadijus Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir šiuolaikinę akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją gyvai spektakliuose, rengia projektus su šokėjais. Jo įkvėpimo šaltiniais tampa ir kitos meno šakos, tai liudija būgnininko išleistas solo albumas „J. Brodsky in Memoriam“, skirtas poetui Josifui Brodskui, projektas su poetu Rolandu Rastausku „Metimas“. Tarp reikšmingesnių pastarųjų metų Arkadijaus Gotesmano projektų – filmas „Susitikimas“ apie Lietuvos žydus (idėjos autorius, režisierius ir atlikėjas), spektaklis „Mano gyvenimas“ pagal Marco Chagallo eiles (idėjos autorius ir atlikėjas), nebylaus filmo „Kazanova“ įgarsinimas kartu su Čiurlionio styginių kvartetu Nacionalinės filharmonijos salėje (idėjos autorius ir atlikėjas). 2009 m. Vilniuje suorganizavo pirmąjį Pabaltijo šalyse klezmerių muzikos festivalį.Kontaktai

Festivalio meno taryba: Vykintas Baltakas, Gleb Pyšniak, Marta Finkelštein
Direktorė: Audra Juodeškienė
Komunikacijos koordinatorė: Paulina Nalivaikaitė

Įmonės kodas: 133487723
Adresas: Ramioji g. 8, Kintų m. Kintų seniūnija, Šilutės raj.
El. paštas: [email protected], [email protected]
Sąskaita paramai: LT48 7044 0600 0387 5451


Pasidalinkite: