Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Johanna Mudist „Mažasis žmogus”
Kūrybos rezidencijoje pristatymas

Johanna Mudist „Mažasis žmogus”

Johanna Mudist „Mažasis žmogus”

Estų menininkė Johanna Mudist Kintuose praleido tris savaites, rinkdama patirtis „Mažojo žmogaus” kelionei. Gegužės 24 d. 19 val. Kintai Arts menininkų rezidencijoje kviesime visus į pirmosios šiais metais rezidentės kūrybos pristatymą, tapsiantį simboliška rezidencijos augimo ir savirefleksijos dalimi.

„Save laikau tapytoja, tačiau paskutinius kelis metus aš daugiausia kūriau miniatiūrinius piešinukus, taigi, dabar man išaugo tarsi antra drakono galva. Projektą „LITTLE MAN“ (liet. Mažasis žmogus) sudaro degtukų dėžutės dydžio piešiniai. Šie kūrinėliai  pasakoja apie žmogaus kasdienybėje slypinčias komiškas ir tragiškas situacijas. Piešiniuose naudojami motyvai atspindi žmogiškojo gyvenimo absurdiškumą, balansuojantį tarp kasdienybės ir fantastikos.

Pavadinimas „Mažasis žmogus“ – tai nuoroda tiek į mažųjų piešinėlių dydį, kuriuose atvaizduojami mažyčiai žmogeliukai, tiek į egzistuojančias socialines piramides ir jose vyraujančią hierarchiją, kaip, pavyzdžiui, buvimo dideliu ar mažu fiziškai/intelektualiai. Žiūrovas, žvelgdamas į piešinius, tampa dievu, iš dangaus stebinčiu mažuosius žmogeliukus tarsi skruzdeles, gyvenančias savo paprastus, tačiau juokingus gyvenimus.“

Johanna Mudist (g. 1991) – jauna estų menininkė, šiuo metu kurianti ir dirbanti Taline. Magistrantūros studijas ji baigė Estijos dailės akademijoje ir gilino žinias dalyvaudama mainų programose su Suomijos Imatra menų universitetu bei Krokuva. Johanna pristatė kelias asmenines parodas ir dalyvavo ne vienoje grupinėje parodoje Suomijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Tai antroji Johannos meno rezidencija Lietuvoje.

Nuotraukos iš pristatymo

Johannos rezidencija yra mainų programos su TARTU rezidencija dalis.