Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /„Kintai“ – Martyno Pekarsko paroda

„Kintai“ – Martyno Pekarsko paroda

„Kintai“ – Martyno Pekarsko paroda

„Kintai“  – tai Martyno Pekarsko debiutas savo gimtinėje. 

Martynas Pekarskas gimė ir augo Kintuose, čia ir pradėjo savo kūrybinį kelią. Jaunas menininkas Kintuose baigė vaikų dailės mokyklą, vėliau išvyko tęsti mokslų į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją, po kurios baigimo iškeliavo į Vilnių. Dabar Martynas čia kuria bei studijuoja magistrantūrą Vilniaus dailės akademijos Monumentalios tapybos ir scenografijos katedroje.

Menininkas dar paauglystėje pradėjo tyliai kurti savo studijoje, tačiau savo kūrybą pristatyti išdrįso tik po kone aštuonerių metų. Autorius parodos anotacijoje sako: „Ilgai klaidžiojau vienas miške, lig radęs kelią atgal pas žmones, grįžtu su balsu, kuriuo pagaliau ir kreipiuosi į Jus“. 

Kaip sufleruoja parodos pavadinimas, autorius pristato kūrinius, kurie sukurti išimtinai Kintuose. Tai – didelio formato drobės, tapytos akrilu, ar ant medienos plokščių industrinės emalės dažais sukurtos abstrakcijos. Žengiant ratu per ekspoziciją vystosi naratyvas, kuriuo autorius pasakoja apie asmeninius išgyvenimus „paklydus miške“. Tai  naratyvas, liečiantis bendražmogiškas problemas, užklumpančias kiekvieną, kuris žengia asmenybės raidos etapais. Parodoje metaforiškai kartojasi „brolio“ motyvas – brolio, kuris yra kiekvieno mūsų dalis. Anot autoriaus: aš išvedu savo brolį ant šventojo kalno tam, kad šis rastų ramybę, o aš galėčiau eiti pirmyn. 

Daugiau apie autoriaus kūryba galite sužinoti apsilankę: 

Pekarskas.weebly.com