Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Kūrybinės dirbtuvės suvienijo projekto dalyvius

Kūrybinės dirbtuvės suvienijo projekto dalyvius

Kūrybinės dirbtuvės suvienijo projekto dalyvius

Projekto dalyvių – kvarteto Skark iš Islandijos nariai: Bjarni Frimann, Julia Mogensen, Viktor Orri Arnason ir Gudny Gudmundsdottir bei Naujų idėjų kamerinis orkestro NIKO atlikėjai: Gediminas Gelgotas, Augusta Jusionytė, Dalia Simaška, Justas Kulikauskas, Julija Ivanovaitė, Deividas Dumčius ir Aurimas Galvelis – dalyvavo bendrose kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyko Kintuose ir Kėdainiuose, liepos 10-11 d. Taipogi, kvarteto Skark nariai liepos 9 d. dalyvavo specialiai vaikams skirtame koncerte ir susitikime. Kartu su jais atliko bendrus kūrinius. Šiame renginyje taipogi dalyvavo ir vaikų globos namų auklėtiniai, taip siekiant užtikrinti šių vaikų turiningą laisvalaikį bei kultūrinį ugdymą.

Kūrybinių dirbtuvių metu abu kolektyvai dalinosi turimomis patirtimis bei įgūdžiais. Kvarteto Skark iš Islandijos nariai papasakojo apie islandų kultūrą, jos ypatumus bei muzikinį palikimą, supažindino su šiuolaikiniais Islandijos kompozitoriais.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO projekto dalyvius iš Islandijos supažindino su orkestro vadovo, dirigento ir kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūryba bei šiuolaikiniu lietuviškos muzikos kontekstu.

Įpusėjus dirbtuvėms, tarp kolektyvų įvyko kūrybiniai mainai. Atlikėjai apsikeitė muzikos kūriniais, juos mokėsi atlikti. Taipogi, vyko būsimų projekto veiklų, koncertų aptarimas, dėliojama muzikinė programa bei bendros repeticijos.

Panašios kūrybinės dirbtuvės vyks ir Islandijoje, Reikjavike.