Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Kvietimas teikti paraiškas simpoziumui „Rojus“

Kvietimas teikti paraiškas simpoziumui „Rojus“

Kvietimas teikti paraiškas simpoziumui „Rojus“

Netolima praėjusio amžiaus istorija žmonijai atvėrė utopinio mąstymo potencialą įkvėpti dramatiškus pokyčius ir netikėtas žmogaus galimybes. Šios beveik atomiškos galios išmokome šalintis, vengti, kol sugebėsime nubrėžti bendros ir sveikos tikrovės ribas. Nors šiandien utopijos sąvoką gaubia skeptiškumo aura, jos idėjas saugiomis dozėmis tebevartojame iki šiol – pakankamai, kad galėtume judėti, tikėti racionaliais, saugiais būdais. Ar derėtų atpažinti šias su įteisintomis tiesomis persipynusias utopijas? Kur baigiasi svajonės ir prasideda tikrovė?

Siekiant apmąstyti globalias problemas ir kartu įtraukti vietos kontekstus, sudalyvauti simpoziume bus kviečiami dalyviai iš Lietuvos ir kitur. 3 menininkai ir 3 teoretikai/rašytojai Kintai Arts rezidencijoje vystys temas ir projektus nuo 2020 m. rugpjūčio 24 d. iki rugsėjo 15 d. Simpoziumo pradžioje seminarus ir konsultacijas rengs 2 lektoriai (detalesnė informacija bus paskelbta vėliau). Dalyvių projektai bus pristatomi viešų renginių – parodos, performanso, pristatymų ir diskusijų – metu.

Utopinio išradingumo tema yra ypatingai plati, tačiau būtina kritinio mąstymo procese. Kadangi skirtingų kritinių žvilgsnių perspektyva bus pagrindinė šio simpoziumo turinį diktuosianti ašis, paraiškas teiksiantys menininkai ir teoretikai/rašytojai kviečiami prie savo kūrybos portfolio prisegti trumpą paragrafą apie juos dominančius klausimus utopinių vizijų diapazone. Prioritetas teikiamas kandidatams, besidomintiems utopijomis socialinėje, politinėje ir/arba kultūrinėje plotmėje bei įsišaknijusiomis aktualiuose visuomenės ar akademiniuose diskursuose. 

Rezidencijas ir projektus numatoma finansuoti.
Apie galimybę padengti kelionės išlaidas ir stipendijas susidomėjusieji bus informuoti atskirai.

Paraiškas kviečiame siųsti el. paštu [email protected] iki gegužės 15 d.
Atrinkti dalyviai bus informuoti iki birželio 1 d.

 

Simpoziumo kuratorė Karolina Sadlauskaitė.
Viršelio iliustracijos autorė Yulia Panova.