Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /MArteLive Europa 2021: balsavimas prasidėjo!

MArteLive Europa 2021: balsavimas prasidėjo!

MArteLive Europa 2021: balsavimas prasidėjo!

Lofte vyks tarptautinis menų konkursas „MArteLive Europa“ – pasirodys kylantys talentai iš visos Europos 

 

Visą pavasarį jauni Europos kūrėjai iš 16 meno sričių buvo kviečiami siųsti savo kūrybą tarptautiniam menų konkursui „MArteLive Europe“. Nuo šiandien pirmąjį konkurso etapą praėję kūriniai bus pasiekiami virtualioje atrankoje internete, o žiūrovai kviečiami patys nuspręsti, kuriuos menininkus nori matyti konkurso pusfinalyje birželio 25 d. Vilniuje, Menų fabrike „Loftas“. 

„Džiaugiamės, kad konkursas pasiekė tikrai įspūdingą dalyvių skaičių. Smagu, kad įsijungė ne tik mūsų šiauriečiai kaimynai, bet ir Ukrainos, Baltarusijos, Sakartvelo ir kitų kraštų jaunieji menininkai. Manome, kad pusfinalio scenoje LOFTE užvirs tikrai jaudinantis reginys“, – sako „Kintai Arts“, atsakingos už konkurso įgyvendinimą Lietuvoje, direktorė Audra Juodeškienė. 

Laimėti galimybę pristatyti savo kūrybą profesionalams ir platesnei Europos auditorijai bei nukeliauti į tarptautines rezidencijas užsienyje šiemet buvo kviečiami menininkai iš 16 sričių. Tai – tapyba, fotografija, skaitmeninė iliustracija, skulptūra, gatvės menas, muzika bei muzikos produkcija/didžėjavimas, mados dizainas ir amatai, šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas, literatūra, trumpieji filmai, video ir muzikos klipai bei video menas. 

Į „Kintai Arts“ organizuojamą atvirą kvietimą atsiliepė daugybė menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos bei Moldovos. 

Geriausius jų pamatyti ir išgirsti jau šiandien galima internetiniame konkurso „MArteLive Europe“ puslapyje https://contest.martelive.eu/on-line-auditions/. Balsuoti už labiausiai patikusius kūrėjus žiūrovai galės iki gegužės 23 dienos, o jų balsai bus sumuojami kartu su profesionalios komisijos vertinimais. Tarp jų – režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, žurnalistas Ramūnas Zilnys, „Sirenų” festivalio vadovė Kristina Savickienė, „Low Air” įkūrėjas Laurynas Žakevičius, menotyrininkė Agnė Narušytė, iliustratoriai A.BRAN ir Eglė Plytnikaitė, menininkas Žilvinas Landzbergas, tapytojai Linas Jusionis, Povilas Ramanauskas ir kiti. 

Virtualioje atrankoje, kiekvienoje meno srityje paaiškėjęs geriausiųjų trejetas gyvai susitiks „Lofto“ erdvėse. Pusfinalio metu atrinktų kiekvienos meno disciplinos laimėtojų lauks kelionė į konkurso finalą Romoje bei vertingi prizai.

Atlikėjai, nugalėję muzikos srityje, turės šansą atsispausti 100 vnt. vinilinių plokštelių „Vinyl Plant“ fabrike Estijoje, muzikos produkcijos srities nugalėtojai sulauks latvių kompanijos „T Studio“ prizų, šiuolaikinio cirko atstovų laukia kvietimas pasirodyti ant „Heldeke“ teatro scenos, o vizualiųjų menų kūrėjams parodų erdves atvers Lietuvos ir užsienio galerijos, tarpe jų – ir Vilniaus Dailės Akademijos vasaros galerija „5 Malūnai”. Dalyvauti teminėse programose ir pristatyti savo kūrinių parodas rezidencijos galerijoje penkis menininkus taip pat pakvies „Kintai Arts“ menininkų rezidencija.

Šokio ir mados dizaino talentų lauks profesionalios portfolio peržiūros, įsteigtos švedų šokio kompanijos „Art of Spectra“ ir Estijos mados platformos „Very Hard Store“, galimybė pasinaudoti „Avinfi“ tekstilės spaudos paslaugomis, o garsiausia Lietuvoje reklamos mokykla „Atomic Garden“ pusfinalių nugalėtojus pakvies į savaitgalio trukmės kūrybines dirbtuves. 

Susipažinti su kylančių Europos talentų kūryba gyvai bus galima Vilniuje birželio 25 d., penktadienį, vyksiančiame konkurso pusfinalyje „Lofte“. 

 

Projekto organizatorius Lietuvoje – VšĮ „Kintai Arts”, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir „Kūrybiška Europa“.

Apie mus rašo: alfa.lt

Daugiau apie renginį: https://bit.ly/3fmOmvJ 

 

Balsavimas virtualioje atrankoje: https://contest.martelive.eu/on-line-auditions/ 

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:

 

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros: 
Video menas

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros: 
Music Video

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Trumpieji Filmai

 

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Mados dizainas ir Amatai

 

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Šokis, Teatras, Šiuolaikinis Cirkas, Literatūra

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Vizualieji menai

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Didžėjavimas  ir Muzikos produkcija

 

Konkurso MArtelive Europe virtualios peržiūros:
Muzika