Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Muzikantų rezidencijos dalyviai Kintuose gilinosi į šiuolaikinį muzikos teatrą

Muzikantų rezidencijos dalyviai Kintuose gilinosi į šiuolaikinį muzikos teatrą

Muzikantų rezidencijos dalyviai Kintuose gilinosi į šiuolaikinį muzikos teatrą

Birželio 8-14 dienomis Kintuose, bendradarbiaujant su LMTA Kamerinio ansamblio katedra ir Šiuolaikinės muzikos studijų programa, vyko jaunesiems atlikėjams skirta rezidencija. Tai – tąsa 2017 m. vykusių dirbtuvių kompozitoriams ir atlikėjams, kuriuos veda Maastrichto konservatorijos profesorius ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Vykintas Baltakas. 2017 m. į Kintus buvo pakviesti jaunieji Nyderlandų, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos kompozitoriai bei atlikėjai. Šių metų birželio rezidencijoje-dirbtuvėse dalyvavo LMTA Šiuolaikinės muzikos studijų programos magistrantai: Simonas Kaupinis, Kristupas Gikas, Greta Garmašaitė, Kazimieras Jušinskas, Monika Kiknadzė, Kristupas Kmitas, Domantas Razmus, Deimantas Balys, Dominykas Besakirskas ir Dominykas Norkūnas. Jiems užsiėmimus vedė Vykintas Baltakas ir Liudas Mockūnas.

Rezidencijos tema buvo šiuolaikinis muzikos teatras. Jaunieji atlikėjai dirbo su režisiere Karina Novikova, tobulindami tiek bendrą sceninės kalbos suvokimą, tiek konkrečių XX–XXI a. kompozitorių kūrinių atlikimą. Dirbtuvėms buvo pasirinktos šios kompozicijos:

Georges Aperghis – “Rasch” (2006) altui ir saksofonui

Simon Steen Andersen – “Difficulties Putting It Into Practice” (2007) keturiems atlikėjams

Georges Aperghis – “Retrouvailles” (2013) penkiems atlikėjams

Mauritio Kagel – “Pas de cinq” (1965) penkiems atlikėjams

Dieter Schnebel – “Anfänge-alternativen” (1998-2001) gitarai, saksofonui ir perkusijai

Mauritio Kagel – “con voce” (1972) trims nebyliems atlikėjams

Mauritio Kagel – “Rrrrrr” (1980/81) vargonams solo

Rezidencijos dalyviai surengė tris koncertus: birželio 11 d. parodos “Migruojantys paukščiai“ atidarymo metu, birželio 13 d. Kintų didžiojoje bažnyčioje ir birželio 15 d. „Kultūros naktyje“ Vilniuje. Taip pat planuojamas   tolesnis rezidevusių muzikantų pasirodymas MoMuziejaus atidarymo renginiuose Vilniuje, spalio 18 dieną.

Šalia koncertų, kiekvieną vakarą rezidencijos dalyviai Kintų kultūros centre rengė atvirą Naujosios muzikos forumą, kuriame skambėjo muzika ir vyko diskusijos.

2018 m. rudenį, bendradarbiaujant su Tarptautine operos akademija, Maastrichto konservatorija ir Maastrichto teatro mokykla, planuojamos dirbtuvės šiuolaikinės operos tema kompozitoriams, dainininkams ir aktoriams.