Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Open Call „Operos inkubatorius“ – Kintai Arts Rezidencija

Open Call „Operos inkubatorius“ – Kintai Arts Rezidencija

Open Call „Operos inkubatorius“ – Kintai Arts Rezidencija

Kvietimas dalyvauti Kintų „Operos inkubatoriuje“
Šių metų birželio 15 – 21 dienomis Kintuose vyks „Operos inkubatorius“, kurio programa skirta jauniems operos solistams bei kitų sričių menininkams, ketinantiems dirbti operoje.
Programą sudaro dvi dalys.
Pirmoje dalyje vyks šokio, vaidybos užsiėmimai, diskusijos, operų naujausių įrašų peržiūros ir jų analizė.
Antroje dalyje pereisime prie operos-promenados kūrimo. Kiekvienas solistas dalyvaus pilnai pastatytose operos scenose, kurių visuma sudarys spektaklį. Muzikos atlikimo klausimais konsultuos dirigentas V.Konstantinovas. Dalyviai galės papildyti savo portfolio profesionaliomis nuotraukomis.
Projekto sumanytoja – operos režisierė Karina Novikova. Ji stažavosi bei dirbo operos teatruose Anglijoje, Vokietijoje bei Šveicarijoje. Karinos tikslas – pasidalinti profesine patirtimi bei burti komandą ateities projektams.

Paraiškos dalyvauti priimamos iki gegužės 25 d.
Siųsti e-paštu: [email protected]

OPEROS INKUBATORIUS

KUR: Kintuose
KADA: Birželio 15-21 dienomis
KAIP: Diskusijos, dirbtuvės, operų peržiūros, bendravimas su Kintų bendruomene, operos scenų pastatymas netradicinėje erdvėje ir daug gamtos
KODĖL: norime suburti tarptautinę komandą operos pastatymams bei skatinti jaunų operos profesionalų bendradarbiavimą
DAUGIAU: kintaiarts.lt

Atranka vyks iki gegužės 25d.

Iš solistų mes lauksime:

  • video įrašo su pasirinkta arija
  • atliekamo repertuaro (portfolio)
  • trumpo motyvacinio laiško

Iš režisierų, apšvietėjų, scenografų, video menininkų lauksime:

  • darbų pavyzdžių (portfolio)
  • trumpo motyvacinio laiško

Inkubatoriaus tikslas – suburti aktyviausius jaunus operos profesionalus ir įkvėpti juos kūrybiniam bendradarbiavimui. Kintuose, toli nuo miesto šurmulio ir kasdienių rūpesčių, dalinsimės įžvalgomis apie tai, ką mums šiandien reiškia prieš porą šimtų metų sukurtos operos ir kaip mes, jauna operos karta, galime įsilieti į operos pasaulį su nauja jėga. Rezidencijos metu patys interpretuosime pasirinktus kūrinius bei sukursime operą-promenadą, kuri bus parodyta paskutinę rezidencijos dieną. Inkubatoriaus iniciatoriai sieks suteikti kuo geresnes sąlygas iniciatyviam, operą norinčiam kurti jaunimui, viešins rezidenciją ir dokumentuos finalinį pasirodymą.

Inkubatoriaus sumanytoja ir organizatorė – operos režisierė Karina Novikova. Ji dalyvavo operos režisūros kursuose Londone, stažavosi Amsterdamo ir Ciuricho operos teatruose, asistavo Opera Holland Park operos festivalyje Londone. Karinos tikslas – suburti jauną, dinamišką, tarptautinę komandą ateities operos pastatymams. Karinos vedamose pratybose interpretuosime klasikines operos scenas, ieškosime būdų, kaip sujungti vaidybą ir dainavimą, diskutuosime apie šiandienos operos tendencijas Europoje.

Viena iš inkubatoriaus temų – opera – visiems prienamas menas. Kintai Arts rezidencija skatina menininkų ir vietinių gyventojų bendravimą ir bendradarbiavimą – vienos iš sesijų metu bendrausime su kintiškiais apie tai, kas jiems yra opera, bandysime pasidalinti savo idėjomis ir patirtimis. Kviesime į operos kino seansą, kur kartu žiūrėsime ir aptarsime šiuolaikišką spektaklį. Taip pat sieksime nustebinti vietinius gyventojus, paversdami jiems gerai pažįstamas Kintų vietas operos scena. Naujai užsimezgęs bendradarbiavimas sukurs ypatingą, ateities projektams būtiną pasitikėjimo ir abipusės pagarbos atmosferą.

Operos inkubatoriaus programa sudaryta iš dviejų dalių

Birželio 15–17d.  vyks diskusijos, praktiniai užsiėmimai, bendravimas su Kintų bendruomene, operos filmo peržiūra.

Antroji dalis – birželio 18 –21d. Jos metu norintys pasilikti ir patikrinti naujas pažintis kūrybiniame procese bus kviečiami kurti operą-promenadą. Rytais – šokio užsiėmimai ant marių kranto.

Šio proceso tikslas – peržengti mąstymo barjerą, jog opera yra didelė, brangi ir neįkandama asmeninei iniciatyvai. Išnaudodami savo žinias ir gebėjimus, su Kintų bendruomenės pagalba sukursime operą netradicinėje erdvėje. Mūsų muzikos kokybę užtikrins dirigentas Vladimiras Konstantinovas. Finalinį pasirodymą dokumentuosime, tad kiekvienas dalyvis galės pasipildyti savo darbų aplanką profesionaliomis nuotraukomis.

Kintai – fantastiško grožio gamtos kampelis: miškai, laukai,marios. Dalyviai turės laiko savarankiškai apžiūrėti apylinkes ir atsipūsti po aktyvių darbų.

Dalyvavimas Operos inkubatoriuje kainuoja:
15 – 17 d. su maitinimu ir apgyvendinimu – 50 Eurų
15 – 21 d. su maitinimu ir apgyvendinimu – 140 Eurų
18 – 21 d. su apgyvendinimu be maitinimo – 80 Eurų.
Paraiškas siųsti: [email protected]