Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Opera kitaip: jaunųjų kūrėjų eksperimentai

Opera kitaip: jaunųjų kūrėjų eksperimentai

Opera kitaip: jaunųjų kūrėjų eksperimentai

Birželio 15-21 d. Kintuose vyko jaunos režisierės Karinos Novikovos vadovaujamas pirmasis Operos inkubatorius. Jo metu įvyko koncertas Kintų didžiojoje bažnyčioje, atvira repeticija ir diskusija su Kintų miestelio bendruomene bei finalinis pasirodymas. Jauni menininkai savaitę laiko kartu kūrė operos spektaklį, sudėliotą iš skirtingų operų arijų ir duetų.

Intensyvų darbą vainikavo „Operos dėlionė“, kurioje skambėjo Georgo Friedricho Händelio, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Gioacchino Rossini, Giuseppe‘s Verdi, Giacomo Puccini muzika originalo (italų) kalba. Spektaklis prasidėjo Kintų meno rezidencijos gelerijoje, kur uvertiūrą iš W. A. Mozarto operos „Visos jos tokios“ meistriškai skambino akompaniatorius Gustas Raudonius, o choreografiją sukūrė Eglė Kalibataitė. Po to žiūrovai kilo į palėpę, kur tęsėsi spektaklio veiksmas. Sausakimšoje, nuo prožektorių įkaitusioje patalpoje tvyrojo ypatinga atmosfera. Inkubatoriaus vadovė K. Novikova pasakoja: „Visos rezidencijos metu turėjome puikias sąlygas skirti visą savo dėmesį darbui. Tiek, kiek padarėme per keletą dienų, yra neįtikėtina – 13 scenų ir uvertiūra! Labai džiaugiuosi kolegų profesionaliu požiūriu ir atsidavimu, taip pat rezidencijos palaikymu.“

Patirtimi inkubatoriuje ne mažiau džiaugėsi ir projekto dalyviai. „Tai buvo neįkainojama patirtis“, pasakoja Rasa Dzimidaitė. „Džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsiranda tokio profilio kursai. Esu labai dėkinga gerb. Audrai Juodeškienei ir visai Kintų bendruomenei už šiltą sutikimą, už sąlygas ir aplinką, kuriose galima kurti ir tobulėti. Darbas su tokiais profesionalais kaip režisierė Karina Novikova, dirigentas Vladimiras Konstantinovas, pianistas Gustas Raudonius ir choreografė Eglė Kalibataitė leido kiekvienam iš mūsų jaustis kaip tikrame operos teatre. Profesionalumas, reiklumas, kūryba, betarpiškas bendravimas, įsiklausymas į vienas kito poreikius padėjo mums atsiskleisti, išbandyti savo galimybių ribas, įvertinti komandinio darbo svarbą ir kelti sau naujus tikslus. Tikiuosi, kad Operos inkubatorius tęsis ir plėsis, nes tai – ne tik kursai dainininkams, bet ir labai prasminga veikla, skatinanti kultūros sklaidą“, džiaugėsi dalyvė.