Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /„Piano Safari“ – Martyno Pekarsko piešinių paroda

„Piano Safari“ – Martyno Pekarsko piešinių paroda

„Piano Safari“ – Martyno Pekarsko piešinių paroda

„Piešimas primena paukščių stebėjimą. Tai loterija, kurioje negali žinoti ar ką nors šiandien išvysi“ 

Šiais žodžiais pasitinka lankytojus Martynas Pekarskas, rugpjūčio 14-tąją įžengiančius į Kintų menininkų rezidencijos parodų sales. 

Personalinė, piešinių paroda, pavadinimu „Piano Safari“ yra savotiška karantine praleisto laiko ataskaita. Paroda, skirta muzikos ir grafikos sintezei, pasakoja apie tai kaip žmogus tiria savo vidinį pasaulį. Prasidėjus trečiam XXI a. dešimtmečiui, Martynas, nusprendė atsitraukti nuo sau įprastos aliejinės tapybos technikos ir laiką skyrė kitokio jautrumo reikalaujančiam piešiniui popieriuje. Autorius išvystė metodą, kuriuo, klausydamas muzikos įrašo, linijų kompozicijose tiria savo minčių pasaulio vibracijas. 

„Piešimą klausant muzikos, sieju su atlikimo menu, kuris neleidžia dvejoti, taisyti klaidų, grįžti prie vakarykščio darbo. Kiekvienas pristatomas kūrinys yra atliekamas vienu įpu perklausant muzikos įrašą. Jeigu rezultatas netenkina – imu kitą lapą ir pradedu viską nuo pradžių. Būna dienų, kai nepaisant įdėtų pastangų, nepavyksta suraityti nė vienos įtikinančios linijos lape. Todėl tai vadinu „Piano Safariu“, nes tai loterija paremta kantrybe, pastabumu bei sėkme.“ – pasakoja apie parodą autorius. Ekspozicijoje pateikiami kūriniai, ypač daug dėmesio skiria S. Rachmaninoff koncertams (atliktiems V. Ashkenazy bei V. Horowitz), preliudams (S. Richter, M. Argerich), taip pat, atskleidžiamas autoriaus susidomėjimas Irano, Indijos, Japonijos tradicinėmis kompozicijomis, bei opera.

Nuotraukos: Pelkių Lietus

Projektą remia Kultūros Taryba