Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Pirmasis susitikimas su islandais

Pirmasis susitikimas su islandais

Pirmasis susitikimas su islandais

Birželio 10-11 d. Vilniuje įvyko pirmasis projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalyvių susitikimas. Kvarteto Skark iš Islandijos nariai Bjarni Frimann Bjarnason ir Gudny Gudmundsdottir susitiko su projekto nariais iš Lietuvos – Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO atlikėjais, jų vadovu ir kompozitoriumi Gediminu Gelgotu bei projekto organizatoriais.

Svečių iš Islandijos vizitas truko dvi dienas. Pirmosios dienos susitikimo metu įvyko artimesnis susipažinimas, kvarteto Skark atlikėjai papasakojo ne tik apie savo muzikinę veiklą, bet ir Islandijos istoriją. Taip pat buvo aptarti būsimi projekto darbai bei artimiausi planai. Projekto organizatoriams išsamiau pristačius viziją, kaip turėtų atrodyti kvarteto Skark ir orkestro NIKO koncertai, bendru nutarimu buvo nuspręsta apjungti abiejų šalių idėjas bei jas išpildyti koncertinėje programoje.

Kvarteto Skark nariai buvo artimiau supažindinti su XIX a. žydų kompozitoriaus Wolf Ebann kūriniais, kurie bus įtraukti į bendrą muzikinę programą. Susitikimo metu buvo aptarta, kokie muzikiniai kūriniai bus grojami koncertų metu, apsikeista jų partitūromis bei nutarta pradėti savarankiškas abiejų kolektyvų repeticijas.

Antrąją dieną projekto dalyviai turėjo galimybę iš arčiau pažinti Vilniaus miesto senamiestį bei jo istorines vietas. Ekskursijai vadovusi gidė svečiams ne tik parodė žymiausius paveldo objektus, bet ir papasakojojo jų istoriją bei pasidalino įdomiais faktais apie Lietuvos istorijos įvykius bei asmenybes. Prieš išvykimą, projekto dalyviai pažino ir degustavo nacionalinės lietuvių virtuvės valgius.

Sekantis susitikimas įvyks liepos mėnesio pradžioje, kur kvarteto Skark nariai atvykę į Kintus, kartu su Naujų Idėjų Kameriniu Orkestru NIKO pradės bendras repeticijas ir pasiruošimą artėjantiems koncertams.