Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
VšĮ "Kintai Arts" tinklalapis/Pagrindinės naujienos /Projekte „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ – nauji koncertai ir dalyviai

Projekte „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ – nauji koncertai ir dalyviai

Projekte „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ – nauji koncertai ir dalyviai

Nuo 2015 m. VšĮ „Kintai Arts“ pradėjo vykdyti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“. Projektas yra finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansų mechanizmų (EEA Grants) lėšomis ir yra skirtas dviejų valstybių – Lietuvos ir Islandijos tarpkultūriniam dialogui atnaujinti, skatinti šiuolaikinės, profesionaliosios muzikos sklaidą mažuose Lietuvos regionuose – Šilutėje ir Kėdainiuose, į koncertus pakviečiant įvairių socialinių grupių žmones. 

Prie projekto prisijungė atlikėjai Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir islandų styginių kvartetas SKARK, kurie surengė koncertus Kėdainiuose, Šilutėje, Kintuose, Vilniuje bei Reikjavike, Islandijoje. Vedami siekio įvairių socialinių grupių žmonėms suteikti galimybę kuo daugiau sužinoti apie šiuolaikinę ir praeities muziką, atlikėjai koncertų metu pristatė bendrą muzikinę programą, sudarytą iš lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūrinių, islandų kūrėjo Daniel Bjarnason ir XIX a. gyvenusio žydo Wolfo Ebanno opusų. (Kūrinius į bendrą muzikinę kompoziciją apjungė ir aranžuotes sukūrė komp. G. Gelgotas). Ji vėliau buvo įamžinta kompaktinėje plokštelėje. O kaip padėka Islandijai, 2016 m. vasarį pristatyta Vilniuje, Kėdainiuose ir Šilutėje, minint 25 m. sukaktį, kuomet ši valstybė pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę. 

Įgyvendinus projektą, jo kūrėjams kilo mintis pratęsti šią iniciatyvą ir pastarąją projekto koncertuose skambėjusią muzikinę kompoziciją pritaikant orkestrui. Šįkart – pasikvietus jaunus atlikėjus ir specialiai subūrus Tarptautinį simfoninį jaunimo orkestrą, kurį sudarys jauni ir perspektyvūs muzikantai iš aplink Baltijos jūrą esančių Europos šalių. 

Projekte dalyvaujantis Gediminas Gelgotas – jaunosios kartos lietuvių kompozitorius, kurio simfoninių kūrinių premjeros vyksta Berlyno „Konzerthaus“, Leipcigo „Gewandhaus“, Ciuricho „Tonhalle“ salėse, jo kūrinių užsakovai – Vidurio Vokietijos Radijo simfoninis orkestras, Šveicarijos organizacija „Orpheus foundation“, Vilniaus festivalis ir kt., kompozitoriaus kūryba nuolat transliuojama prestižinio klasikinės ir džiazo muzikos kanalo „Mezzo TV“, skamba festivaliuose „Beethovenfest“, „Schleswig-Holstein“, „Young Euro Classics“. 2014 m. buvo išrinktas šveicarų festivalio „Verbier“ reziduojančiu kompozitoriumi, ten pelnė „Neva Foundation“ prizą. Lietuvoje pelnė Vilniaus Savivaldybės “Kristoforo” apdovanojimą, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos „Jaunojo kūrėjo“ premiją ir kitus apdovanojimus. Nuo 2006 metų – NIKO meno vadovas, nuo 2012 metų – Kintų muzikos festivalio meno vadovas. 

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento G. Gelgoto, šiuolaikinės muzikos kontekste išsiskiria netradiciniais konceptualiais sprendimais, išvystytu efektingu muzikos atlikimu, dėmesiu atlikimo vizualumui, bei subtilia choreografija. Orkestras koncertuoja Europos šalyse ir JAV. Praėjusiais metais kolektyvas debiutavo prestižinėje Gewandhaus koncertų salėje, Leipcige, kur kartu su MDR orkestru atliko G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“. O šiemet Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO prestižinėje „Paramount“ studijoje, Kalifornijoje įrašė muzikos kūrinių sesiją, kurią įamžino videomenininkai „Paradise Collective“. 

Prie projekto dalyvių prisijungia ir Martynas Stakionis – vienas jauniausių Lietuvos dirigentų. 2014 metais jis pelnė I – ąją vietą tartpautiniame Jazeps Vitols konkurse Latvijoje, ir tapo jauniausiu šio konkurso prizininku. Šiame konkurse Martynas taip pat pelnė ir specialų Latvijos Radijo Choro prizą. Jaunasis dirigentas dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, dirigavo Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui. Šiuo metu Martynas Stakionis studijuoja Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. 

Jau liepos 27 d. 15 val., Saugų liuteronų bažnyčioje projekto organizatoriai klausytojus pakvies į atvirą repeticiją-projekto pristatymą, o liepos 28 d. 20 val., Klaipėdos koncertų salės parko estradoje bei liepos 29 d. 20 val., Kintų katalikų bažnyčioje įvyks baigiamieji koncertai, kurių metu pasirodys Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, Tarptautinis jaunimo simfoninis orkestras bei dirigentai Martynas Stakionis ir Gediminas Gelgotas, skambės projekto metu sukurta muzikinė kompozicija, sudaryta iš šiuolaikinės lietuvių, islandų kompozitorių opusų bei XIX a. gyvenusio žydų kūrėjo Wolfo Ebanno muzikos. 

Šie projekto renginiai bus skirti visai visuomenei bei įtrauks socialinės rizikos žmonių grupes, į koncertus pakviečiant Šilutės rajono vaikų globos namų auklėtinius bei senelių globos namų gyventojus. 

Projektą finansuoja – Europos ekonominės erdvės finansų mechanizmai (EEA Grants). 

Projekto organizatorius – VšĮ „Kintai Arts“.