Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

KINTŲ MUZIKOS FESTIVALIS

LIEPOS 12-RUGPJŪČIO 9 D.

 

Mielieji Kintų muzikos festivalio klausytojai,

Jau aštuntą vasarą Kintuose skamba profesionali muzika, kurią lydi bendruomeniška festivalio dvasia. Nedidelio miestelio bendruomenė kasmet su nekantrumu laukia ir su džiaugsmu priima festivalį, per eilę metų tvirtai tapusį Kintų vasaros tradicija.

Nuo pernai metų ypač išaugo vis besiplečiantys Kintų meninio gyvenimo sparnai, dabar jau apglėbiantys ne tik festivalį, bet ir meno rezidenciją bei kitus, mažesnius projektus. Praeitą vasarą startavusios Kintai Arts rezidencijos ištakos – prieš porą metų vykęs dailininkų pleneras bei jaunų kompozitorių ir šiuolaikinės muzikos atlikėjų rezidencijos; šios veiklos papildo Kintuose jau daugybę metų įsitvirtinusius kasmetinius emalio meno plenerus Kintų Vydūno kultūros centre ir formuoja Kintų kaip kultūra turtingo miestelio įvaizdį. Kryptingai besiplečiantis „Kintai Arts“ darbas buvo įvertintas – kaip organizacija, regione aktyviai plėtojanti menines veiklas, šiemet iš Lietuvos kultūros tarybos (LKT) gavome strateginį finansavimą trejiems metams, kuris leidžia užtikrintai planuoti ir įgyvendinti veiklas. Mums tai yra ne tik finansinis garantas, bet ir svarbus įvertinimas už įdėtą darbą ir jo svarbą, skatinantis toliau tęsti prasmingą kultūros sklaidą regione.

Šiandienos pasaulyje ypač svarbu bendrauti ir bendradarbiauti – pasidalinimas, apsikeitimas idėjomis su kitu gali nuvesti į bendrą kūrybą ir bendrus projektus, kuriems galimybių įgyvendinti visada lengviau rasti drauge. „Kintai Arts“ bendradarbiauja su kitais festivaliais ir meno įstaigomis, o vis augantis festivalio ir rezidencijos ryšys, tikėtina, visai netrukus pavirs šių iš pažiūros skirtingų veiklų simbioze. Jau dabar festivalio programoje atsispindi rezidencijos projektų veikla – tai Kintai Arts rezidencijoje vyksiančių meistriškumo kursų dalyvių koncertas,  jaunų Lietuvos ir užsienio talentų  – Austrijoje dėstančio violončelininko Glebo Pyšniako studentų – pristatymas liepos 18-19 d. ir 25-26 d. skambėsiančiuose koncertuose. Trečią kartą festivalyje pasirodys senosios muzikos ansamblis „Canto fiorito“, keletą metų iš eilės rezidavęs Kintuose ir atliekantis svarbią edukacinę misiją – ypač retai Lietuvoje girdimą senąją muziką pristatantis ne tik suaugusiai publikai, bet ir vaikams.

Taip pat trečią kartą Kintuose lankysis ir kompozitorius, pedagogas Vykintas Baltakas, ankstesnes vasaras čia vedęs meistriškumo kursus jauniems kompozitoriams ir šiuolaikinės muzikos atlikėjams. Šiemet festivalyje pasirodys jo vadovaujamos LMTA Šiuolaikinės muzikos programos studentai kartu su violončelininku iš Jungtinės Karalystės Antonu Lukoszevieze. Dar viena menininkė, sugrįžtanti į Kintus nebe pirmą vasarą – režisierė Karina Novikova, pernai vadovavusi Operos inkubatoriui, o šiemet organizuojanti Operos akseleratorių, skirtą solinę karjerą pradedantiems jauniems operos solistams. Šio projekto rezultatus Kintuose bus galima išgirsti vasaros pabaigoje.

Bendradarbiaujant su Pažaislio festivaliu, Kintų muzikos festivalio scenoje pasirodys tarptautinis kvintetas – atlikėjai iš Šiaurės ir Baltijos šalių, parengę šio regiono šiuolaikinių kompozitorių muzikos koncertą. Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje programoje skambės ir pripažintos lietuvių kompozitorės Ramintos Šerkšnytės kūrinio premjera.

Šiemet festivalio programa kaip niekad gausi ir intensyvi: muzika nuo viduramžių iki šiuolaikinių kūrinių ir džiazo, pačios įvairiausios sudėtys nuo smuiko ar akordeono solo, styginių kvarteto iki akordeonų orkestro. 19 – tiek koncertų šiemet nuskambės Kintų muzikos festivalyje. Neabejojame, kad kiekvienas galės atrasti „savąją“ muziką – galbūt ji dar nepažinta, tačiau sukels susižavėjimą būtent festivalyje?.. To ir linkime – atrasti ir pamilti muziką, dėl kurios stipriau plaktų širdis.

 

Programa

 

Sorry, no events matched your criteria.

Visa programa

BILIETUS PLATINA WWW.BILIETAI.LT


BILIETUS TAIP PAT GALIMA ĮSIGYTI KONCERTO VIETOJE VALANDĄ PRIEŠ RENGINĮ.
MOKSLEIVIAMS, STUDENTAMS, SENJORAMS – 50 % NUOLAIDA.
IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAI Į VAKARINIUS FESTIVALIO KONCERTUS NEĮLEIDŽIAMI.