Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.

KINTŲ MUZIKOS FESTIVALIS

LIEPOS 14-RUGPJŪČIO 15 D.

 

Mielieji Kintų muzikos festivalio klausytojai,

Visada apima malonus jaudulys belaukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku ir bepatikėti, kad prieš septynerius metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje – EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

Įvertinę pernykščio Kintų muzikos festivalio klausytojų anketų rezultatus, pamatėme, kad regione žmonės nori įvairesnės muzikos – pradedant senąja baroko muzika, baigiant džiazu. Atsižvelgdami į daugelį veiksnių, suformavome Festivalio meno tarybą, į kurią įeina ir Kintų meno rezidencijos kuratoriai, kad diskutuojant ir bendradarbiaujant tarpusavyje plėstųsi ir tarpusavyje sąveikautų Kintuose vykdomos veiklos.

Šiemetinio Kintų muzikos festivalio programoje išlieka tradicija išsamiau pristatyti vieną kompozitorių, kuriuo šiemet tapo Kintų meno rezidencijos vadovas, kompozitorius Vykintas Baltakas, jau antrus metus į Kintus atvežantis užsienio muzikantus ir kompozitorius bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentus. Šiemet jo muziką atliks itin profesionalus ansamblis „Trio Kaskados“, jau koncertavęs Kintuose 2013 m., bei jauna pianistė Marta Finkelštein. Džiaugiamės sulaukę bendradarbiavimo su tokias svarbiais Lietuvos festivaliais kaip Pažaislio muzikos festivalis, kuris pasiūlė puikius atlikėjus iš Austrijos „Trio Alba“. Menininkų rezidencijos dėmesį migracijai ir „Migruojančių paukščių“ temą praplėtė ir papildys iš Vokietijos į gimtinę sugrįžtančio maestro Martyno Švėgždos von Bekkerio soliniai koncertai Pamario krašte, pokalbių vakaras Šilutėje ir koncertas su  Klaipėdos kameriniu orkestru Kintų Didžiojoje bažnyčioje.

Taip pat pas mus koncertuos neseniai iš Austrijos į Lietuvą sugrįžęs žinomas jaunosios kartos violončelininkas Gleb Pyšniak su savo nuostabia grupe; ypatingą dovaną savo gimtajam miestui Lietuvos Šimtmečio proga dovanos Šilutėje gimęs ir užaugęs birbynininkas Vytautas Kiminius su styginių kvartetu „Archi Quartet“; Kintų muzikos festivalyje taip pat svečiuosis „Basso Trio“ – žinoma solistė prof. Asta Krisčiūnaitė (sopranas) su pianiste Audrone Kisieliūte ir kontrabosininku Donatu Bagursku – ir vienas produktyviausių Lietuvos pianistų Daumantas Kirilauskas. Senosios muzikos mylėtojus pradžiugins jau pernai girdėto ansamblio „Canto fiorito“ narių duetas „Concerto fiorito“, o festivalio pradžioje Lietuvos valstybės šimtmečiui skiriame ypatingą dovaną – jungtinio choro, vadovaujamo chorvedžio Alfonso Vildžiūno, atliekamą Dainų šventės repertuarą, kuris bus ką tik nuskambėjęs Vilniuje. Tuo prisijungsime prie atkuriamo Šimtmečio Kuršių marių maratono bei Kintų marių šventės renginių ir švęsime kartu su labai plačia kintiškių, regiono gyventojų bei tarptautine plaukimo entuziastų bendrumene.

Kviečiame dalyvauti visuose Kintų muzikos festivalio renginiuose!

Nuoširdžiai Jūsų,
Audra Kiminiūtė-Juodeškienė
VšĮ „Kintai Arts“ steigėja ir direktorė ,
Kintų muzikos festvalio įkūrėja

 

BILIETUS PLATINA WWW.BILIETAI.LT


BILIETUS TAIP PAT GALIMA ĮSIGYTI KONCERTO VIETOJE VALANDĄ PRIEŠ RENGINĮ.
MOKSLEIVIAMS, STUDENTAMS, SENJORAMS – 50 % NUOLAIDA.
IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAI Į VAKARINIUS FESTIVALIO KONCERTUS NEĮLEIDŽIAMI.