Kintai Arts
Viešoji įstaiga „Kintai Arts“ buvo perorganizuota iš individualios steigėjos Audros Juodeškienės įmonės „Brigė“. Ji savo veiklą pradėjo 2013 m. „Kintai Arts“ tikslas yra organizuoti pramogų, poilsio, kūrybines, menines ir sporto veiklas, užsiimti viešųjų ryšių ir komunikacijos vykdymu.
 

REZIDENCIJA

 

KINTAI ARTS MENININKŲ REZIDENCIJA

 

Tarptautinė menininkų rezidencija, įkurta Kintų miestelyje, Šilutės rajono savivaldybei priklausančios senosios mokyklos pastate. Rezidencijos veiklą organizuoja ne pelno siekianti organizacija, viešoji įstaiga KINTAI ARTS. Rezidencijos vieta yra unikali dėl savo istorinės praeities ir gamtos, įkvepiančios kūrybai – tai vieta, kur menininkai gali koncentruotis į savo kūrybos procesą, eksperimentuoti ir jausti visišką laisvę.
Kintai Arts siekia tapti meno ir edukacijos centru, stiprinančiu bendradarbiavimą tarp menininkų, mąstytojų, muzikų ir kitų kultūros profesionalų per tarpdisciplinines programas bei rezidencijas. Būdama kultūros produkcijos platforma, Kintai Arts Rezidencija yra integruojama į socialinį ir kultūrinį Klaipėdos krašto gyvenimą, taip pat siekdama išlaikyti platų tarptautinį akiratį.

APLINKA

Rezidencijos programoje siūlomos įvairios galimybės darbo ir gyvenimo aplinkai. Yra privačių studijų ir kambarių, skirtų 1-4 asmenims.
Studijos dailininkams ir kitų meno sričių atstovams (viso 3 asmeninės ir 1 bendra studija, taip pat didelė bendra parodų erdvė) yra senosios mokyklos pastate. Skulptoriams, medžio apdirbimui, tarpdisciplininiams menams skirtas erdvios senovinės daržinės pastatas.

GYVENIMAS

Apgyvendinimas galimas pačiame Rezidencijos pastate, bei istorinėje sodyboje Kintuose. Kambariai yra su reikiamais baldais ir visais patogumais; juose gali gyventi 1-4 asmenys. Yra kambarių ir su bendrais patogumais, atvykstant didelei menininkų grupei. Kiekviename kambaryje yra mini virtuvėlės, taip pat įrengtos kelios bendros virtuvės; yra galimybė maistą kepti ir valgyti lauke.

DISCIPLINOS

Muzikos, šokio, teatro repeticijoms ir pastatymų veiklai galima naudotis 8 atskiromis erdvėmis kitose vietinės bendruomenės patalpose – Kultūros centre, liuteronų bažnyčioje ir jai priklausančiuose pastatuose, daržinėse, mokykloje. Visi pastatai yra įsikūrę miestelio centre, labai arti vienas kito.

INFRASTRUKTŪRA

Pagal poreikius galima užsisakyti įvairias darbo ar repeticijų vietas: didelė bendra dirbtuvė (apie 60 m²), 3 mažesni darbo kambariai ( 20-35 m²), parodų erdvė (apie 110m²), salė su scena ir apšvietimu bei įgarsinimu kai kuriais muzikos instrumentais (apie 450 m²), daržinė šokiams, spektakliams, repeticijoms (apie 200 m²), kita daržinė medžio darbams, mažajai architektūrai, skulptūrai, tapybai, instaliacijoms (300 m²). Yra galimybė naudotis sporto sale, tinklinio ir krepšinio aikštelėmis. Repeticijoms ir koncertams yra atviri evangelikų liuteronų bažnyčių pastatai. Kintų miestelyje yra ir kitų galimybių: daug didelių kūrybiniams sumanymams tinkamų sienų, laukai, miškas ir, žinoma, Kuršių marios, siūlančios tiek aktyvaus sporto, tiek ramaus laisvalaikio galimybes, bei paukščių migracijos stebėjimą Ventės rage.
Galima naudotis Rezidencijos dviračiais (20 vnt.) kelionėms po vietovę.
Taip pat yra galimybė užsisakyti įgarsinimą bei apšvietimą bei surenkamą sceną.

Galerija

Rezidencijos metu yra galimybė pristatyti darbus visuomenei, organizuoti diskusijas, skaitymų vakarus, paskaitas, koncertus ir kt. Kūrinių parodos organizuojamos birželio-rugpjūčio mėnesiais su galimybe darbus parduoti. Darbai gali būti pristatomi spaudoje bei socialiniuose tinkluose, bendradarbiaujant su menininkais.

Rezidencijos programos yra sezoniškos ir skirstomos į vasaros (gegužė-rugsėjis) ir žiemos (spalis-gegužė) sezonus. Rezidavimo laikas – 1-3 mėn.,yra galimybė gyventi iki 6 mėnesių. Darbų transportavimo kaštus dengia patys menininkai. Kambariai keliaujantiems menininkams (trumpesniam negu 1 mėn. laikotarpiui) galimi pagal atskirą susitarimą.

PATEIKTI PRAŠYMĄ

Norėdami pateikti prašymą rezidencijai, siųskite žemiau nurodytus dokumentus:

  • Trumpą CV su adresu ir kontaktais + orginalių darbų pavyzdžiais (max. 3x DIN A4 lapai / nuorodos)
  • Trumpą motyvacinį laišką ir jūsų poreikius rezidencijai
  • Pageidaujamą laiką rezidencijai (1-3 mėn. ar kitaip)
  • Poreikius, patenkinančius darbo ir gyvenimo sąlygas (dėl studijos, kambario; ar kambaryje galėtumėte gyventi dviese / trise / keturiese, ar tik personaliai)

PRAŠYMO PATEIKIMO KALBA LIETUVIŲ ARBA ANGLŲ

Prašome nesiųsti originalų. Prašymo pateikimo medžiaga nebus grąžinama paštu.
Nuotraukos, video arba garso įrašai gali būti nuorodų formatu, siunčiami per Dropbox, WeTransfer platformas arba CD / DVD formatu.

Prašome siųsti prašymus el. paštu arba paštu šiuo adresu: 
VšĮ „KINTAI ARTS”
Ramioji g. 8
LT-99358 Kintai
Šilutės raj. savivaldybė
Lietuva

[email protected]
(Nuoroda): „Artist in Kintai Arts Residence“

Info ir kontaktai:
Audra Juodeškienė,
Tel.: +370 686 34006
El. pastas: [email protected]

PADĖKA RĖMĖJAMS
Kintai Arts Rezidencijos ir Kintų muzikos festivalio globėjui – Šilutės raj. savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, Kintų bendruomenei, Šilutės savivaldybei, Kintų vidurinei mokyklai, Kintų Vydūno kultūros centrui, IĮ „Ventainė“, UAB „3K Grupei”, Pamario krašto meno ir sporto Asociacijai , Liuteronų-evangelikų vyskupijai ir jo ekselencijai Vyskupui Mindaugui Sabučiui ir jos bendruomenei Kintuose bei kunigui Mindaugui Žilinskiui ir Kintų Romos katalikų bažnyčiai bei klebonui Vytautui Tamašauskui,
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai.